Web Analytics

Посадовцям «Харківських тепломереж» оголосили підозру в заволодінні 160 млн грн на закупівлях

У 2022 році підприємець у змові з першим заступником гендиректора комунального підприємства організували постачання труб, вікон і технічної солі за завищеними вдвічі цінами, стверджує Національне антикорупційне бюро.

Організатор схеми — підприємець, повідомляє НАБУ.

Підозру оголосили йому, двом посадовцям тепломережі та ще чотирьом людям, яких, за даними відомства, контролював підприємець.

«Один із впливових бізнесменів у змові з першим заступником гендиректора КП «Харківські теплові мережі» домігся укладення з підконтрольними йому компаніями прямих договорів на постачання трубної продукції, вікон та технічної солі. При цьому саме воєнний стан учасники оборудки використали як привід не проводити відкриті торги. Надалі «переможець» через низку фірм-прокладок закупив продукцію у виробника та перепродав КП за понад удвічі завищеною ціною», — розповідають у НАБУ.

Збитки комунального підприємства сягають 159,5 млн грн. 

«При цьому частина цих коштів у сумі 22 млн грн була надана Світовим Банком (Міжнародний банк реконструкції та відродження) та призначалися для розвитку міської інфраструктури», — кажуть у НАБУ.  

Підозри фігурантам оголосили за статтями «Привласнення або розтрата шляхом зловживання службовим становищем», «Використання підроблених документів», вчинені групою осіб за попередньою змовою.

«МедіаПорт» звернувся до пресслужби КП «Харківські теплові мережі», та поки інформацію НАБУ там не прокоментували. Реакції Харківської міськради також не було. 

Чільне фото: nabu.gov.ua

Блок новин за темою