Порушення під час виборчої кампанії: статистика МВС

Від початку кампанії з виборів президента України поліція відкрила 77 кримінальних проваджень і склала 401 протокол про адміністративні правопорушення. 

Станом на 22 лютого в України зареєстрували 1741 повідомлення про порушення, пов’язані з виборчим процесом, повідомили у прес-службі Міністерства внутрішніх справ.

«Здебільшого, зазначені факти пов’язані з незаконною агітацією— 1102, підкупом виборців — 130, пошкодженням майна — 30 і хуліганством — 27», — зазначили у МВС.

Найбільше повідомлень зареєстровано у Києві та Київській області, у Дніпропетровській, Одеській, Донецькій, Черкаській, Харківській областях.

Інфографіка: mvs.gov.ua

Поліція відкрила 77 кримінальних проваджень. Найбільше — за статтями «Підкуп виборця» (32) і «Хуліганство» (18). Правохоронці також ведуть розслідування щодо перешкоджання здійсненню виборчого права, умисного пошкодження майна, порушення таємниці голосування, перешкоджання законній діяльності журналістів.

Про підозру повідомили 13 фігурантам п’яти кримінальних справ (у Запорозькій, Київській, Житомирській, Одеській областях і Києві).

Поліція також склала 401 протокол про адміністративні правопорушення. З них 337 — за виготовлення або розповсюдження друкованих агітаційних матеріалів без вихідних даних. Ще 32 порушення пов’язані із розміщенням політичної агітації та реклами. За 32 протоколами накладено штрафи — загалом на 4879 грн.

Найбільше протоколів склали у Кіровоградські області, Києві, Дніпропетровській області.

За даними Головного управління Національної поліції в Харківській області, на 22 лютого в регіоні зареєстрували 82 повідомлення про порушення законодавства про вибори, відкрили п’ять кримінальних проваджень, склали два адміністративні протоколи.

«За 29 заявами під час проведення перевірки порушень законодавства не виявлено. За іншими матеріалами тривають перевірки фактів, викладених у заявах», — розповіли у відділі комунікації ГУНП.

Вибори президента України призначені на 31 березня 2019 року. ЦВК зареєструвала 44 кандидати.

Читайте MediaPort у Telegram

Якщо Ви виявили помилку у тексті — виділіть її курсором та натисніть "Ctrl + Enter". Дякуємо Вам за уважність та ввічливість.
Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке автору, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Вы также можете отправить свой комментарий.