Web Analytics

Помер волонтер, поранений від російського удару по Дворічанській громаді

Харківський волонтер Євген Санін, який з початку російського повномасштабного вторгнення займався евакуацією жителів окупованих та деокупованих територій, помер у медзакладі від тяжких поранень. Місяць тому він потрапив під російський обстріл Дворічанської громади.   

Цю інформацію «МедіаПорту» підтвердив в. о. начальника Куп'янської районної військової адміністрації Андрій Канашевич.

«Це волонтер, який дуже плідно співпрацював у Куп'янській громаді і не тільки. Ми плідно працювали, починаючи з евакуації з Печенізької дамби, коли вивозили людей з Куп'янського, Чугуївського районів, Вовчанського напрямку. Після деокупації Куп'янського району він знову продовжив цю роботу, вивозив людей з Куп'янська. Все це власним транспортом, постійно у небезпечних місцях. Безумовно, можна сказати, що він багатьох врятував з-під обстрілів. Це був дуже відповідальний хлопець, безкорисливий», — сказав Канашевич. 

Євген Санін рятував жителів Харківщини з-під обстрілів. Фото зі сторінки волонтера у Facebook

Небезпека для волонтерів на прифронтових територіях залишається, наголошує керівник адміністрації. Він також вбачає безвідповідальність у діях людей, які вчасно не виїжджають попри удари окупантів. 

«Залишаються люди у небезпечних населених пунктах. У Дворічній, Петропавлівці. Там, де періодично відбуваються обстріли. І вони сидять там, поки хату не рознесе. Але коли їм розносить хату, вони починають телефонувати волонтерам, щоб їх і всі їхні пожитки забрали. І такі хлопці [як Євген Санін — ред.] їдуть, ризикують своїм життям», — додав Андрій Канашевич. 

Член благодійного фонду Eventroom Євген Санін дістав тяжких поранень внаслідок обстрілу Дворічної 14 квітня. Російські війська обстріляли колону волонтерів 13 квітня, коли вони поверталися з громади. З місця обстрілу 46-річного пораненого волонтера вивезли поліцейські Луганщини.

Читайте також: Дворічної немає, а люди сидять», — керівник загону евакуації Червоного Хреста України на Харківщині Ігор Клименко