Web Analytics

Помер почесний харків’янин Яків Шифрін

Яків Шифрін був радіофізиком, заслуженим діячем науки і техніки України. Він мав міжнародні наукові нагороди, читав лекції у 17 країнах.

Про смерть Якова Шифріна повідомили сьогодні у прес-службі Харківської міськради. Вченому було 99 років.

Керівництво міської ради висловило співчуття рідним і близьким науковця:

«Яків Соломонович був справді видатним ученим, який усе своє життя присвятив улюбленій справі — радіофізиці. Його теорії і відкриття в цій сфері отримали вищу оцінку як на батьківщині, так і за кордоном. Тисячі учнів із вдячністю згадують його як талановитого викладача».

Вручення відзнак новообраним почесним харків'янам у 2016 році. Яків Шифрін — ліворуч. Фото: city.kharkov.ua

Яків Соломонович Шифрін народився у Мстиславлі в 1920 році. Майже 70 років його життя були пов’язані з Харковом: вчений спочатку працював у Військовій інженерній радіотехнічній академії, а з 1980 року, після звільнення зі служби — в Харківському інституті радіоелектроніки (нині — Національний університет радіоелектроніки).

За фахом Шифрін був радіофізиком, спеціалізувався в області теорії антен і поширення радіохвиль. Написав понад 380 наукових робіт, серед яких 14 монографій, керував підготовкою близько 20 докторів і більше 50 кандидатів наук. Був заслуженим діячем науки і техніки України, мав міжнародні наукові нагороди, читав лекції у 17 країнах.

Яків Шифрін був учасником Другої світової війни, в тому числі боїв за звільнення східної України. Нагороджений п'ятьма орденами і 20-ю медалями.

У 2016 році вчений став почесним громадянином Харкова.

Читайте MediaPort у Telegram