Web Analytics

«Полювали» на атовців під час окупації: двох жителів Ізюмщини підозрюють у держзраді — СБУ

Правоохоронці заочно оголосили підозру в державній зраді двом жителям Ізюмського району Харківщини. За даними слідства, під час окупації вони «здавали» російським військовим земляків, які потенційно могли приєднатися до руху опору.

Підозрювані — 46-річний та 60-річний жителі Ізюмщини, повідомляє Управління СБУ в Харківській області.

За інформацією правоохоронців, під час окупації району вони зв'язалися з представником російської приватної військової компанії. Найманець шукав жителів окупованих районів, які допомагали Силам оборони. Чоловіки передавали йому адреси людей, які потенційно могли входити до руху опору, зокрема учасників АТО.

«За їхньою наводкою загарбники вдиралися до помешкань українських патріотів та викрадали їх. Після цього тримали їх зв’язаними у земляній ямі з мішками на голові. До потерпілих застосовували жорстокі тортури та погрожували вбивством», — кажуть у СБУ.

Напередодні деокупації чоловіки виїхали з Ізюмщини. За інформацією Служби безпеки, наразі вони на непідконтрольній території.

Обом заочно оголосили підозру за ч. 2 ст. 111 Кримінального кодексу України (державна зрада, вчинена в умовах воєнного стану). Максимальне покарання за цією статтею — довічне ув’язнення.

СБУ повідомила про підозру двом зрадникам, які «полювали» на українських патріотів під час окупації...

Опубликовано Управління СБ України в Харківській області Воскресенье, 30 апреля 2023 г.

Групу російських диверсантів, веред яких був і згаданий спецслужбою найманець, полонили на початку жовтня. Згодом чоловіку присудили 11 років ув’язнення.