Web Analytics

Поліція про феєрверк на площі Свободи: ніхто не скаржився

Проводити концерт з феєрверком на площі Свободи дозволила Харківська міська рада. 

Феєрверк влаштували увечері 18 липня після концерту на підтримку партії «Опозиційний блок», який проходив на площі Свободи в Харкові. У прес-службі партії повідомили, він проводився під патронатом міського голови Геннадія Кернеса.

У поліції кажуть, що звернення щодо феєрверку до правоохоронців не надходили.

«Наскільки відомо, ніхто не звертався стосовно цього. Але була заява до міської ради про проведення цієї акції, де вказувалися всі заходи, які вони мали застосувати. І Харківська міська рада не зверталася до суду, щоб заборонити проведення такої акції саме з феєрверком», — сказала сьогодні під час брифінгу речниця Головного управління Національної поліції в Харківській області Олена Бараннік.

На уточнююче питання, чи не є використання феєрверків порушенням, Бараннік відповіла:

«На погляд міської ради, це не є порушенням».

Вона пояснила, що заявки на проведення масових заходів надаються до міської ради, де вирішують, чи треба перекривати вулиці, надавати площу тощо. Щодо рішення міськвиконкому про заборону феєрверків Олена Бараннік зазначила, що, наскільки ій відомо, воно носить рекомендаційний характер.

Заступник начальника ГУНП Віталій Гузь сказав:

«Заборонити може тільки суд».

За словами начальника ГУНП Валерія Сокуренка, за порядком під час заходу слідкувала поліція охорони.

«Заплатили нам за цю охорону близько 140 тисяч гривень», — уточнив він.

Фото: opposition.com.ua

У серпні 2014 року виконком Харківської міськради заборонив використовувати феєрверки, салюти та іншу піротехніку в місті «на час проведення антитерористичної операції на Донбасі». Тоді в мерії пояснювали: феєрверки сприймаються багатьма городянами та переселенцями як стрілянина.

Передбачалося, що контролювати використання феєрверків в Харкові будуть правоохоронці та працівники Держслужби з надзвичайних ситуацій.


Концерт на площі Свободи на початку тижня анонсували через систему сповіщення КП «Харківський метрополітен». Згадувань політичної партії, яка проводить захід, у голосових повідомленнях метро не було: 

«Під патронатом Харківського міського голови концерт 18 липня о восьмій вечора на найбільшій площі Європи – грандіозне шоу. Гайтана, Поліграф ШарікOFF та Ірина Білик. Приходь, зарядися гарним настроєм на концерті, що організований для тебе Геннадієм Кернесом». 

У «Громадянській мережі «Опора» вбачають в цьому ознаки ст. 212-10 (Порушення обмежень щодо ведення передвиборної агітації, агітація в день проведення референдуму) Кодексу про адміністративні правопорушення.

«Через гучномовці в метро закликали на концерт, який мав відбутися за підтримки міського голови. Але це був агітаційний концерт на підтримку партії «Опозиційний блок». Закон України «Про вибори народних депутатів України» прямо забороняє використовувати в цілях агітації громадський транспорт, метро, гучномовці в метро», — каже координатор «Опори» у Харкові Микола Зінченко.

На якій підставі використовувалася система сповіщення метро, у прес-службі метрополітену без інформаційного запиту коментувати відмовилися. 

Харківський міський голова Геннадій Кернес — співголова партії «Довіряй ділам» і третій номер у списку «Опоблоку». 

Читайте MediaPort у Telegram