Web Analytics

Поліція перевіряє вилучену агітацію в наметі на площі Свободи

У наметі волонтерів «Все для перемоги» на майдані Свободи в Харкові знайшли листівки з агітацією проти одного з кандидатів у Президенти України. Поліція шукає їх власника.

Про агітаційні матеріали правоохоронцям повідомили 18 квітня, розповідають у відділі комунікації Головного управління Національної поліції в Харківській області. 64-річний чоловік, який чергував у наметі на майдані Свободи, розповів, що знайшов там листівки та буклети з відомостями про одного із кандидатів.

Загалом з намету вилучили дві коробки з агітаційними матеріалами. Скільки саме було листівок, не перераховували. За даними поліції, вихідні дані на них були надруковані не в повному обсязі.

«Інформація внесена до Журналу єдиного обліку. Вирішується питання щодо кваліфікації події та встановлення походження агітаційних матеріалів», — прокоментували в поліції.

Під час огляду правоохоронці знайшли листівки з написом «Зеленський — це Коломойський, а не Голобородько», уточнює телеканал UA: Харків. Вони лежали в наметі під покришками.

Чи порушує зміст листівок законодавство, поліцейські зможуть відповісти після перевірки.

«Порушенням може бути те, що агітація має бути виключно з виборчого фону кандидата в Президенти України. Також у законі є пряма заборона на розповсюдження недостовірних даних. Треба ці дані перевіряти, причому поліцією, якщо там вихідних даних немає. Має бути інформація про замовника відповідального за друк», — пояснив представник громадської організації «Громадянська мережа «Опора» Микола Зінченко.

Намет «Все для перемоги» встановили на майдані Свободи навесні 2014 року, після подій «Руської весни» та початку Антитерористичної операції на Донбасі. У наметі волонтери збирали допомогу для української армії та переселенців, проводили публічні акції.

Фото: kh.suspilne.media

Загалом за добу на Харківщині 10 разів скаржилися поліції про можливі порушення, пов’язані з виборами, говорять у Головному управлінні Нацполіції.

У Немишлянському районі Харкова спостерігач «Опори» повідомила про агітаційну листівку без інформації про замовника та тираж, яку розмістили на електричному стовпі.

У Московському районі чоловік заявив, що на його мобільний зателефонував невідоми, який представився одним з кандидатів у Президенти України та попросив проголосувати за нього.

У Новобаварському районі жінка поскаржилася, що на станції метро «Холодна Гора» роздають газети без вихідних даних — номера тиражу і кількості екземплярів. На 22-річного розповсюджувача склали протокол про адміністративне правопорушення за ч. 1 ст. 212-9 КУпАП (порушення порядку ведення передвиборної агітації, агітації під час підготовки і проведення референдуму з використанням засобів масової інформації та порядку участі в інформаційному забезпеченні виборів).

Ще один адмінпротокол, за ч. 2 ст. 212-13 КУпАП (виготовлення або розповсюдження друкованих матеріалів передвиборної агітації, які не містять відомостей про установу, що здійснила друк, їх тираж, інформацію про осіб, відповідальних за випуск), склали стосовно жінки, яка роздавала агітаційні газети без вихідних даних на вулиці Сумській. Правоохоронці вилучили в неї 680 таких газет.

В Індустріальному районі місцевий мешканець заявив, що двох його дітей немає у списках виборців. Аналогічна ситуація виникла у Харківському районі області, у селищі Рогань.

«До поліції надійшла колективна заява двох харків’ян, які виявили на  інтернет-ресурсі YouTube відео з висловлюваннями, що можуть загрожувати життю та здоров’ю українців, які відділи свій голос за певного кандидата в Президенти України та може призвести до дестабілізації суспільства, терористичних актів та насилля», — наводять ще один приклад правоохоронці.

Відомості про всі події зареєстрували в Журналах єдиного обліку районних відділів.

За даними поліції, від початку квітня зафіксовано 58 звернень, 26 з яких вже відпрацювали. Ознак кримінальних або адміністративних правопорушень в них правоохоронці не виявили. Наразі перевіряють ще 32.

Читайте MediaPort у Telegram