Поліція фіксує статеві злочини на звільнених територіях Харківщини

На звільнених територіях Харківщини працюють мобільні групи поліції, які фіксують злочини військових РФ проти статевої свободи. Наразі вже мають інформацію про чотири такі випадки.

Про роботу мобільних груп розповіли 30 вересня у пресслужбі Нацполіції.

За десять днів групи відпрацювали 25 населених пунктів Ізюмського та Куп’янського районів. Наразі ще працюють на Ізюмщині.

«Правоохоронці здійснюють фіксацію злочинів проти статевої свободи, надають юридичну та психологічну допомогу, проводять досудові розслідування. Виявлено чотирьох місцевих жительок, відносно яких військовими Російської Федерації учинено кримінальні правопорушення проти статевої свободи», — йдеться у повідомленні поліції.

Інформацію внесли до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ч. 1 ст. 438 Кримінального кодексу України (порушення законів та звичаїв війни).

Правоохоронці просять жителів регіону, стосовно яких які під час окупації вчинили статеві злочини, звертайтеся за номером «102», через чатбот @Kharkiv102_bot або до найближчого відділку поліції.

Фото: Поліція Харківської області

Як повідомили у Харківській обладміністрації, людям, які пережили сексуальне насилля під час війни, також допомагає благодійний фонд «Сильні». Мовиться про таку безкоштовну допомогу:

  • психологічну (разові консультації та терапевтичні курси);
  • медичну;
  • юридичну (у пошуку адвокатів, оплаті їхньої роботи).

«Доброчинці оплачують медичні та психотерапевтичні послуги. Юристи надають консультації та допомагають задокументувати факти зґвалтувань як воєнних злочинів, задля використання свідчень у Міжнародному суді з прав людини», — пояснюють в ОВА.

Запити людей, які пережили сексуальне насильство, або їхніх батьків є конфіденційними. Відмовитися від допомоги можна в будь-який момент.

Звернутися по допомогу можна через сайт фонду.


Про випадки сексуального насильства, скоєні російськими окупантами, ще на початку квітня заявляла тодішня генеральна прокурорка Ірина Венедіктова. За її словами, серед постраждалих були жінки та чоловіки, діти та літні люди. Про такі випадки на Харківщині також казала у травні Людмила Денісова, тоді ще уповноважена Верховної Ради з прав людини.

Якщо Ви виявили помилку у тексті — виділіть її курсором та натисніть "Ctrl + Enter". Дякуємо Вам за уважність та ввічливість.
Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке автору, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Вы также можете отправить свой комментарий.