Web Analytics

Погрожувала вивезти дітей до Бєлгорода під час окупації: експоліцейській з Куп’янщині оголосили підозру

Правоохоронці заочно оголосили підозру в колабораціонізмі колишній працівниці поліції з Куп’янського району Харківщини.

Про це повідомили у Державному бюро розслідувань.

Підозрювана — колишня поліцейська із селища Великий Бурлук. За даними слідства, вона добровільно приєдналася до окупаційної «народної міліції».

«Жінка влаштовувала репресії проти місцевих жителів, які не пускали своїх дітей до школи. Батьки категорично не погоджувались на навчання за російськими стандартами освіти. Відомо про декілька таких фактів», — йдеться у повідомленні ДБР.

В одному з випадків, стверджують у бюро, жінка разом з озброєними російськими військовими увірвалася в будинок, де були троє дітей. Вона висунула вимогу: або діти ходять до школи та вчаться за російською програмою, або їх заберуть у батьків та примусово вивезуть до Бєлгорода.

Також, за інформацією ДБР, жінка змушувала місцевих комерсантів ставати на облік в окупаційній «податковій інспекції» та сплачувати «податки». Тим, хто не погоджувався — погрожувала відібрати бізнес.

Під час звільнення селища жінка виїхала слідом за російською армією.

Фото: vlb-gromada.gov.ua

Експоліцейській заочно оголосили підозру в колабораціонізмі — за ч. 7 ст. 111-1 Кримінального кодексу України, додають у Харківській обласній прокуратурі. Їй загрожує до 15 років ув’язнення.

«Наразі вирішується питання щодо оголошення її у розшук», — зазначили у прокуратурі.

Проводила «профілактику» з місцевими мешканцями для зміцнення окупаційної влади: підозрюється українська ексслідча...

Опубликовано Харківська обласна прокуратура Четверг, 29 июня 2023 г.

Правоохоронці заочно оголосили підозру депутату з Ізюмського району Харківщини, який, за інформацією слідства, добровільно улаштувався до окупаційної місцевої «адміністрації» та контролював роботу комунальників.