«Почути»: в Літмузеї читатимуть українські вірші жестовою мовою

Зустріч у музеї — частина всеукраїнського інклюзивного мистецького проекту «Почути». Участь безкоштовна, але організатори просять заздалегідь зареєструватися.

Мистецький вечір відбудеться в Харківському літературному музеї 7 вересня. Поети з різних регіонів України презентуватимуть свої твори як українською, так і жестовою мовою.

У заході візьмуть участь Лія Алтухова, Таня-Марія Литвинюк, Анатолій Мілецький, Ваня Сарчук, Юлія Шевель, Анна Фадєєва, Тетяна Медзуновська, Ольга Мацо, Світлана Панчук, Вікторія Дикобраз, Олександр Козинець, Остап Микитюк і Дарія Зоріна.

«Поети спеціально вивчили свою поезію жестовою мовою, щоб мистецтво було доступним і для людей з порушеннями слуху», — зазначають організатори.

Зустріч розпочнеться о 18.30 у приміщенні Літмузею (вулиця Багалія, 6). Участь — безкоштовна, проте кількість місць обмежена, і організатори просять зареєструватися заздалегідь.

Виступ учасників проекту «Почути». Фото: Facebook/pochuty

Проект «Почути» започаткували у вересні 2016 року. За словами ініціаторів, він присвячений «мистецтву, доступному для кожного». Учасники читають поезії жестовою мовою, проводять театральні вистави, літературні вечори, музичні концерти та шкільні уроки.

У 2017-му вийшла книга «Почути» — збірка віршів сучасних українських авторів, де інформація подається звичайним шрифтом, шрифтом Брайля, а також містить QR-коди з посиланнями на відеопоезію жестовою мовою. Того ж року учасники проекту разом з гуртом «Шпилясті кобзарі», виконавцями Григорієм Гуком та Ігорем Маліком влаштували перший концерт, де кожна пісня звучала як українською, так і мовою жестів.

Читайте MediaPort у Telegram

Якщо Ви виявили помилку у тексті — виділіть її курсором та натисніть "Ctrl + Enter". Дякуємо Вам за уважність та ввічливість.
Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке автору, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Вы также можете отправить свой комментарий.