Web Analytics

Почав роботу Антикорупційний суд, очолюваний колишньою суддею з Харківщини

Більше трьох тисяч кримінальних проваджень з місцевих загальних судів мають надійти до Вищого антикорупційного суду України, який розпочав роботу сьогодні. 

Про початок роботи Вищого антикорупційного суду оголосила сьогодні під час брифінгу його голова Олена Танасевич.

Захід транслювався на YouTube-каналі «Радіо Свобода».

«Місія Вищого антикорупційного суду полягає у здійсненні правосуддя щодо кримінальних проваджень щодо корупційних і пов’язаних з ними злочинів. До його компетенції віднесені 22 склади злочину — за тієї умови, що вони вчинені спеціальним суб’єктом, а розмір шкоди перевищує 500 тисяч гривень. Юрисдикція Вищого антикорупційного суду розповсюджується на всю територію України», — розповіла Танасевич.

За попередніми підрахунками Державної судової адміністрації України, з місцевих загальних судів до ВАКС мають надійти понад 3000 кримінальних проваджень. Близько 190 з них, за словами Танасевич, це справи, досудове розслідування щодо яких закінчувало Національне антикорупційне бюро під процесуальним керівництвом Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.

Голова Антикорупційного суду зазначила, що під час зборів обрали шість слідчих суддів. В першій інстанції сформували сім колегій, які здійснюватимуть судовий розгляд кримінальних проваджень по суті. В апеляційній палаті буде чотири колегії.

Фото: president.gov.ua

Суддів ВАКС привітав з початком роботи президент Володимир Зеленський. За його словами, завдання суду полягає в тому, щоб не просто карати корупціонерів, а відновлювати довіру громадян, захищати інтереси держави, суспільства та інвесторів.

«Я не можу ставити вам завдання. Як громадянин маю відчуття, що завдання Вищого антикорупційного суду дуже просте: корупціонер — покараний, держава, суспільство та інвестор — захищені», — сказав президент.

На думку глави держави, важливо вирішити питання підсудності ВАКС, щоб його роботу не гальмували «тисячі дрібних справ».

«Хтось дуже хотів, щоб ви щодня займалися такими справами, коли сільський голова якось не так витратив кількасот гривень. Це все робилося для того, щоб гучні справи корупціонерів залишалися в тіні», — заявив глава держави.

За словами Зеленського, це питання наразі вирішується на законодавчому рівні.

Верховна Рада України ухвалила закони «Про вищий антикорупційний суд» і «Про утворення Вищого антикорупційного суду» у червні 2018 року. 

У квітні 2019-го 38 суддів Вищого антикорупційного суду склали присягу. Головою ВАКС обрали колишню суддю Печенізького райсуду Харківщини Олену Танасевич.

До складу Вищого антикорупційного суду входять троє харків'ян — адвокати Олег Ткаченко, Олег Федоров і Ярослав Шкодін, до Апеляційної палати Вищого антикорупційного суду — колишній суддя Чугуївського районного суду Ігор Панаід.

Читайте MediaPort у Telegram