Web Analytics

Побиття відвідувачів саду Шевченка: вимоги харків'ян і позиція охоронців

Охоронців саду Шевченка звинувачують у надмірному застосуванні сили під час конфліктів з відвідувачами. Керівництво охоронної фірми вважає це провокацією.

Протягом останнього року харків’яни неодноразово повідомляли про конфлікти за участі відвідувачів та охорони саду Шевченка. Так, влітку 2020-го харків’янин Ярослав Васильченко виклав у соцмережу відео, на якому його б’є чоловік у формі. Звинуваченому в побитті охоронцю висунули підозру в завданні легких тілесних ушкоджень.

Пізніше двоє студентів, хлопець і дівчина, заявили про побиття в туалеті парку. Поліція відкрила кримінальну справу. У 20-річного постраждалого, студента Харківського політехнічного університету, зафіксували також легкі тілесні ушкодження.

У грудні застосували силу щодо гостя Харкова Бориса Фурсова: за словами чоловіка, охоронці побили його за спробу зробити фото у фонтані.

За охорону в містких парках відповідає приватна фірма «Антирейдер ГО «Ветеран». Заступник директора Олег Черкашин під час пресконференції 25 січня заявив, що вказані випадки — провокація.

«Останнім часом почався шквал провокаційної інформації щодо дії працівників охоронного агенства «Антирейдер ГО «Ветеран». Всі ці ролики та всі ці закиди є провокацією чистої води», — сказав Черкашин.

Він також вважає, що охоронці вправі затримувати людей, посилаючись на те, що «громадське затримання — право кожного». На його думку, охоронці працюють ефективно — за словами Олега Черкашина, до початку їхньої  роботи охоронців сад Шевченка був проблемним через наркотичні «закладки».

«Мені тоді поставили питання про те, що з цим робити. Як я мав зробити? Згідно моралі чи згідно закону? Я вирішив зробити згідно моралі і наказав зжерти все те, що вони намагаються там закласти», — сказав заступник директора фірми.

Водночас, коли йшлося про дії охоронців, він наголошував, що провину можна засвідчити тільки рішенням суду.

Одночасно із пресконференцією близько 20 людей влаштували пікет біля пресцентру «Накипіло». Протестувальники, переважно студенти, висловлювали обурення застосуванням сили з боку охорони парку.

«Ми дізналися про те, що буде пресконференція з представниками охоронного агентства «Антирейдер»… Ми прийшли, щоб у них спитати, чому так, чому не покарані винні, чому справи затягуються, і стежити за тим, що вони будуть говорити», — розповів представник організації «Українські студенти за свободу» Денис Шаповалов.

Пікетувальники зазначали, що непоодинокі випадки застосування сили охоронцями вже фіксували правоохоронці, судмедексперти тощо.

Фото: suspilne.media

На переконання протестувальників, Харківська міська рада має розірвати договір з охоронною фірмою.

«Кати та садисти не повинні працювати в охоронних структурах і ходити, якщо не зі зброєю, то з кийками, балончиками. Вони неадекватні», — вважає учасник акції Майк Лук'янов.

Щодо заяв керівництва фірми про провокації він додав: «Стандартна реакція, що вони будуть казати, що це провокація, і всі навколо винні, але є пункт щодо охорони. Що охорона може застосовувати кийки, фізичну силу, лише при загрозі для інших відвідувачів чи самих себе. Як їм загрожує ходіння по газонах чи фотографування фонтану — не зрозуміло».

Фото на головній: Харківська міськрада