Web Analytics

Після ремонту на обваленому мосту під Харковом обмежать проїзд вантажівок

Проїхати мостом на окружній дорозі, який обвалився наприкінці серпня, після його відновлення зможуть лише вантажівки вагою не більше 20 тонн.

Наразі на пошкодженому шляхопроводі триває ремонт, повідомили у прес-службі Харківської обладміністрації.

«На споруді виконали першочергові заходи, які гарантують безпеку: встановили підпірні стійки, які убезпечують міст від можливих подальших пошкоджень. Частину конструкції підготували до демонтажу», — розповіли в ХОДА.

За словами заступника начальника Служби автомобільних доріг у Харківській області Сергія Пляки, майстри планують підсилити прогони за допомогою тимчасових конструкцій, відновити та посилити ригелі на опорах. На пошкодженому третьому прольоті розберуть балки, потім облаштують нові прогони, плиту проїзної частини та асфальтобетонне покриття. Також планують привести до ладу тротуари.

Ремонт планують завершити до початку зими.

«Після цього рух буде відкрито з обмеженням вантажопідйомності до 20 тонн», — зазначили в обладміністрації.

Служба автомобільних доріг також готує документи для повної реконструкції моста.

Нині шляхпровід перекритий. Об’їхати аварійну ділянку можна так:

  • трасою М-18 (Харків — Сімферополь — Алушта — Ялта): смт Високий, с. Жихор, Безлюдівське шосе, кільцева дорога;
  • трасою М-03 (Київ — Харків — Довжанський): смт Пісочин, авторинок «Лоск», кільцева дорога.

Фото: kharkivoda.gov.ua

Міст на окружній дорозі частково зруйнувався 25 серпня. Ніхто не постраждав. В Укравтодорі вважають, що причиною стало «суттєве перевантаження однієї із фур»: припускали, що вантажівка загальмувала, після чого стався обвал. Спеціалісти Харківського національного автомобільно-дорожного університету в 2018 році обстежували шляхопровід і дійшли висновку, що він «обмежено-працездатний», треба усунути низку дефектів.

Поліція порушила справу за двама статтями Кримінального кодексу України: «Службова недбалість» і «Порушення правил, що стосуються безпечного використання промислової продукції або безпечної експлуатації будівель і споруд».

Читайте MediaPort у Telegram