Web Analytics

Підземка як укриття: харківський метрополітен просить компенсувати майже 95 млн грн

Комунальне підприємство «Харківський метрополітен» просить відшкодувати з держбюджету витрати, що утворилися за перші три місяці повномасштабного вторгнення — коли підземка працювала лише як укриття. Це понад 90 млн грн.

Йдеться про період з 24 лютого по 24 травня 2022 року, кажуть у КП «Харківський метрополітен». Підприємство стверджує, що за цей час витратило 94,7 млн грн на діяльність, не пов’язану з перевезенням пасажирів.

«В особливий період захист населення є функцією держави, й здійснюється він виключно органами, уповноваженими на це державою. Суб’єктами забезпечення цивільного захисту є центральні органи виконавчої влади, інші державні органи, Рада міністрів Автономної Республіки Крим, місцеві державні адміністрації, органи місцевого самоврядування, суб’єкти господарювання, громадські організації», — йдеться у заяві метрополітену.

Зазначається, що влада Харкова продовжує виділяти кошти на зарплату працівникам, але кошти міського бюджету не можуть повністю покрити всі борги, які виникли за час роботи підземки як укриття.

У метрополітені вважають, що витрачені кошти повинні компенсуватися з державного бюджету.

«Зараз метрополітен у тяжкому фінансовому стані через борги, які виникли через виконання йому не властивих функцій, і які, відповідно до наведених вище норм чинного законодавства, є функціями держави та мають виконуватися виключно органами, уповноваженими на це державою», — наголошує адміністрація підприємства.

Якими будуть подальші кроки метрополітену, чи планується повертати плату за проїзд тощо — речник підприємства Олексій Бітнер пообіцяв повідомити згодом.

Фото: ГУНП у Харківській області


Харківський метрополітен працює як укриття з першого дня повномасштабного вторгнення. У перші місяці війни деякі містяни мешкали або ночували на станціях. У травні 2022-го тих з них, хто залишився без житла через обстріли, почали розселяти до гуртожитків. Укриватися у підземці під час повітряної тривоги можна й досі.

У метро проводилися виставки, концерти, змагання з боксу, до Нового року там встановили ялинку та організували святкову програму. Рада оборони Харківської області внесла підземку до переліку об'єктів, де на час воєнного стану «рекомендується проводити масові заходи».

Проїзд у метро, як і в іншому міському електротранспорті, нині безкоштовний. 9 травня мер Ігор Терехов казав, що поки комунальні підприємства дотуються за кошти міста. «Коли зрозуміємо, що можливості вичерпані, то я відверто про це скажу», — обіцяв він.