Web Analytics

Підозрюють у роботі на ФСБ: у Харкові затримали працівника фармкомпанії

Харківські правоохоронці оголосили підозру в державній зраді чоловіку, який, за інформацією СБУ, коригував повітряні атаки на військові та промислові об’єкти.

Затриманий — працівник місцевої фармацевтичної компанії, повідомили у Службі безпеки України.

За даними слідства, російська ФСБ завербувала його в березні. У поле зору спецслужби чоловік потрапив як активний користувач прокремлівських Telegram-каналів, де неодноразово розміщував антиукраїнські дописи.

«Він об’їжджав територію регіону та приховано фіксував наслідки російських повітряних атак. Найбільше ворога цікавила інформація про заводи оборонно-промислового комплексу», — зазначають у Службі безпеки.

Фото: СБУ

Повідомлення з координатами чоловік надсилав своєму куратору через месенджер, стверджують у СБУ. Для маскування реєстрував анонімні акаунти на SIM-карти російських мобільних операторів. За виконані завдання отримував гроші на криптогаманець.

Чоловіка затримали «на гарячому», коли він розвідував місця влучань у Харкові. Під час обшуку в нього знайшли мобільні телефони з доказами.

На переконання правоохоронців, розвіддані потребувалися для підготовки нових і коригування повторних ракетних і дронових ударів.

Фото: СБУ

Затриманому оголосили підозру за ч. 2 ст. 111 Кримінального кодексу України (державна зрада, вчинена в умовах воєнного стану) та взяли під варту. Йому загрожує довічне ув’язнення.

Блок новин за темою

Новини за темою