Web Analytics

Підозрювані у наведенні ракети на Грозу отримували інформацію від місцевих: що відомо

Правоохоронці оприлюднили листування Володимира та Дмитра Мамонів — братів, підозрюваних у наведенні ракети на кафе в селі Гроза на Харківщині. Внаслідок удару загинули 55 людей.

Скріншоти листувань підозрюваних Володимира та Дмитра Мамонів, які раніше теж жили у Грозі, 11 жовтня поширила Служба безпеки України.

Серед іншого, обговорюється, де служив загиблий житель Грози Андрій Козир, якого родина вирішила перепоховати в рідному селі, підготовка до поминального обіду, час і місце його проведення, можливість участі в заході військових.

Також йдеться, що під час ракетного удару в кафе були лише цивільні.

У діалозі, ймовірно, Дмитра Мамона з дружиною обговорюється причетність його брата до наведення удару: чоловік просив жінку нікому про це не казати.

З листування виходить, що Мамони отримували інформацію від місцевих. У пресрелізі СБУ немає інформації про те, чи є підозрювані серед місцевих. Речник СБУ Владислав Абдула порадив «МедіаПорту» користуватися пресрелізом, на решту питань відповів: «Таємниця слідства».

У діалогах з підозрюваними присутня ненормативна лексика.

Фото: СБУ

Фото: СБУ

 

Фото: СБУ

Фото: СБУ

Фото: СБУ

Фото: СБУ

Фото: СБУ

Фото: СБУ

Фото: СБУ

Фото: СБУ 

У Харківській обласній прокуратурі додали, що слідчі продовжують шукати причетних до обстрілу.

«Слідство триває. Перевіряється версія щодо проживання у цій місцевості або сусідніх населених пунктах інших зрадників. Також перевіряються мотиви та вид інформації, яку передавали зрадникам місцеві мешканці у телефонних розмовах та переписках. При встановленні умислу щодо передачі інформації ворогу, це буде вже підпадати під склад злочину і такі особи будуть притягатись до кримінальної відповідальності», — прокоментував речник прокуратури Дмитро Чубенко.

Кількість загиблих збільшилася до 55

На ранок 11 жовтня відомо вже про 55 загиблих внаслідок ракетного удару: упізнали двох жінок, яких вважали зниклими безвісти. Ідентифікація тіл триває.

«Вважаються безвісти зниклими троє людей. Дітей серед них немає. Виходячи із заяв родичів про зниклих, кількість загиблих може ще збільшитися до 58», — зазначив Чубенко.


Російські війська завдали ракетного удару по магазину-кафе в селі Гроза на Харківщині 5 жовтня. Там проходили поминки за військовим Андрієм Козирем, який загинув на фронті минулої весни. Через окупацію Шевченківської громади його поховали на цвинтарі у Дніпропетровській області, а цьогоріч син вирішив упокоїти батька у рідному селі. Ракетний удар став першим для села і наймасовішим за кількістю загиблих для Харківської області від початку повномасштабної війни. 

Володимиру і Дмитру Мамонам заочно оголосили підозри в державній зраді, Володимирові  ще й у пособництві порушенню законів і звичаїв війни. За даними слідства, обидва переховуються в росії.

Читайте також: У Грозі на Харківщині ховають жертв обстрілу

Фото на головній: Харківська обласна прокуратура

Блок новин за темою