Web Analytics

Під Вовчанськом до кінця тижня заживлять село, де після обстрілів довелося міняти 90% ЛЕП

Енергетики завершують ремонт електромереж у селі Замулівка Вовчанської громади на Харківщині. Усіх споживачів планують підключити упродовж серпня.

Село Замулівка зазнало серйозних руйнувань під час боїв, повідомляють у «Харківобленерго». Пошкоджені близько 90% ліній електропередачі 0,4 кВ, зруйновані опори, перебиті дроти. Заміни потребували й силові трансформатори на підстанції, від якої живиться Замулівка.

«Роботи тривають за планом. До кінця тижня підключимо перших споживачів. На завершення всіх робіт нам знадобиться ще два-три тижні. Люди тут дуже чекають на повернення електрики, тому робимо все можливе», — прокоментував старший майстер Вовчанського підрозділу обленерго Віктор Шестов.

Швидкість ремонту залежить від розмінування: сапери знаходять і міни, і нерозірвані снаряди. Влітку шукати їх також заважає висока трава та захаращеність території.

Фото: «Харківобленерго»

Фото: «Харківобленерго»

За словами старости Рубіжненського округу Лідії Чатченко, місцеві жителі, які виїхали із Замулівки, почали повертатися додому, коли дізналися про ремонт. 

«До війни в Замулівці жили 35 людей, на зараз — 16. Повернулися ті, в кого будинки пошкоджені не так сильно, адже внаслідок бойових дій тут зруйновано 50% осель. Але все одно люди хочуть повернутися, щоб розпочати відновлювати свої домівки», — зазначила вона.

Фото: «Харківобленерго»

Фото: «Харківобленерго»


Наприкінці липня енергетики відремонтували повітряну лінію 6 кВ, яка постачає електрику до екопарку під Харковом, і підключили його до мережі.