Web Analytics

Перші дві країни визнали дії російських військових в Україні геноцидом

Парламентарі Естонії та Латвії ухвалили заяви про те, що Росія здійснює геноцид проти українського народу. У Верховній Раді закликають інші країни зробити те ж саме.

Парламенти обох країн розглядали питання щодо дій Росії 21 квітня.

У Рійгікогу Естонії виступила очільниця української парламентської делегації Олена Шуляк, повідомляють у пресслужбі відомства. Вона наголосила, що визнання дій Росії геноцидом важливе для пам’яті про десятки тисяч загиблих, а також для тих, кого катували та ґвалтували, чиї будинки були зруйновані та тих, кого змушують ховатися сьогодні в Маріуполі.

«Наш спільний обов’язок — забезпечити, щоб таке ніколи не повторилося, ніде й у жодній країні. Я вірю, що разом ми зможемо досягти цієї мети», — наголосила Шуляк.

Рійгікогу одностайно ухвалив заяву, в якій визнає дії російського війська і військово-політичного керівництва геноцидом проти українського народу, а також закликає до цього парламенти інших країн і міжнародні організації. 

«Російська Федерація вчинила акти геноциду, в тому числі масові звірства щодо мирного населення на тимчасово окупованих територіях, зокрема в містах Буча, Бородянка, Гостомель, Ірпінь і Маріуполь, а також у багатьох інших населених пунктах України. Вони полягають у вбивстві, викраденні людей, депортації, позбавленні волі, тортурах, зґвалтуванні, а також оскверненні трупів», — мовиться у заяві.

Естонські парламентарі закликають надати підтримку в розслідуванні російських злочинів і притягненні винних до відповідальності. І для цього — створити міжнародний суд.

Рійгікогу також пропонує негайно посилити санкції проти Росії, передусім призупинити торгівлю енергоносіями. А також — негайно збільшити військову і гуманітарну допомогу Україні.

Фото: riigikogu.ee

Сейм Латвії ухвалив постанову, в якій злочини Росії в Україні також визнаються геноцидом українського народу.

Парламентарі засудили військову агресію Росії та її вторгнення в Україну за підтримки та участі білоруського режиму. Також засудили спроби російської влади заперечувати злочини, скоєні її військами в Україні — неправдиво представляти їх як провокацію або «інсценування радикальних сил» тощо.

«Тактика Російської Федерації в Україні, за якої військовослужбовці збройних сил РФ бомбардують міські території, громадські центри, пасажирські вокзали та цивільну інфраструктуру, а також вбивають мирне населення, має ознаки військових злочинів і навіть злочинів проти людства», — наголошують латвійські парламентарії.

У Сеймі вказують, що невиправдане вторгнення Росії на територію України є грубим порушенням суверенітету і територіальної цілісності України, явним порушенням зобов’язань Росії за Статутом ООН та міжнародним правом.

«Ми не повинні забувати про головний актуальний пріоритет — захистити населення України від подальших злочинів проти людяності та допомогти Україні звільнити свою землю від окупантів», — прокоментував голова комітету Сейму із закордонних справ Ріхард Коль.

Фото: Facebook/Latvijas Republikas Saeima

 

Голова Верховної Ради Руслан Стефанчук зазначив, що Естонія стала першою країною, яка визнала дії Росії геноцидом.

«Це історичне рішення і приклад для наслідування міжнародною спільнотою. Росія повинна відповісти за воєнні злочини та геноцид  народу», — наголосив Стефанчук.

Естонія стала першою країною, яка визнала злочинні дії проти  геноцидом. Щойно Riigikogu одноголосно ухвалив...

Опубликовано Ruslan Stefanchuk Четверг, 21 апреля 2022 г.

Визнання геноциду українського народу парламентом Латвії він назвав «демонстрацією на весь світ поваги до пам’яті тисячі невинно вбитих українців, зокрема — маленьких дітей».

«Закликаю інші країни бути більш рішучими та активними!» — додав спікер Верховної Ради.


Наприкінці березня — початку квітня від російських окупантів звільнили міста та селища Київської області, захоплені ще на початку вторгнення. Вже відомо про сотні мирних мешканців, які загинули там, тіла досі знаходять. Також відомо про численні випадки грабежів, зґвалтувань і катувань. Президент Володимир Зеленський назвав дії російського війська геноцидом. Дії російських військових також засудили іноземні партнери України. 

8 квітня війська РФ обстріляли ракетами залізничний вокзал у Краматорську Донецької області, де місцеві мешканці чекали на евакуацію. Загинули понад 50 людей, серед яких діти.

Верховна Рада 14 квітня офіційно визнала дії російської армії в Україні геноцидом українського народу. З подібним проханням парламентарі звертаються до міжнародних організацій — ООН, ПАРЄ, НАТО тощо.