Web Analytics

Завантаження...

Перейменування у Харкові: міськрада назвала варіанти для 18 топонімів, пов'язаних з РФ

Харків'ян закликають долучитися до обговорення про перейменування у місті. Низку вулиць у Харкові пропонують перейменувати на честь міст Ірпінь, Волноваха, Гостомель, Буча. Також у Харкові можуть з'явитися вулиці на честь тероборони та 93-ї окремої механізованої бригади «Холодний Яр».  

Про початок обговорення 17 лютого повідомила Харківська міська рада.

 1. пров. Брянський → вул. Холодноярська;
 2. вул. Кабардинська → вул. Лісової Пісні;
 3. вул. Маломосковська → вул. Козацької Слави;
 4. вул. Московська → вул. Ірпінська;
 5. в-д Московський → в-д Волноваський;
 6. вул. Новомосковська → вул. Червоної Калини;
 7. вул. Північнокавказька → вул. Гостомельська;
 8. в-д Північнокавказький → в-д Бучанський;
 9. вул. Революції 1905 року → вул. Кузінська;
 10. узв. Революції 1905 року → Кузінський;
 11. вул. Рязанська → вул. Ірининська;
 12. вул. Середньоуральська → вул. Пушкарна;
 13. пров. Середньоуральський → пров. Пушкарний;
 14. в-д Середньоуральський → в-д Пушкарний;
 15. вул. Старо-Московська → Тероборонівська вулиця;
 16. вул. Сусаніна Івана → вул. Каяльська;
 17. пров. Сусаніна Івана → пров. Студеноцький;
 18. вул. Челюскінців → вул. Петропавлівська

Обґрунтування перейменувань наводяться у документі міськради. 

Пропозиції щодо запропонованих варіантів прийматимуть онлайн, свою думку також можна надіслати електронною поштою: [email protected].

Як виглядає онлайн-форма обговорення. Скріншот

Хто може брати участь в опитуванні

«Участь в опитуванні можуть взяти громадяни, які зареєстровані в місті Харкові, незалежно від того, де вони перебувають зараз, або зареєстровані у місті як ВПО. Якщо можливості долучитися до обговорення в електронному форматі немає, можна завітати до районного центру надання адміністративних послуг, звернутися до відповідного спеціаліста і висловити своє ставлення до перейменування», — повідомляє міськрада. 

Запропоновані назви, як зазначають у мерії, розробили Харківська топонімічна група, Центр краєзнавства імені академіка П. Т. Тронька, Харківська соціологічна мережа та відділ топоніміки Харківської міської ради.

Як повідомила «МедіаПорту» Марія Тахтаулова, одна з ініціаторок Харківської топонімічної групи та голова Північно-Східного міжрегіонального відділу Українського інституту національної пам'яті, на громадське обговорення винесли 13 з 20 пропозицій групи. За кількістю винесених пропозицій Марія Тахтаулова позитивно оцінює оголошення міськради. «Побачимо, що отримаємо у підсумку», — додала вона. Також Марія має зауваження до варіанту перейменування вулиці та в'їзду Середньоуральських: «Історичну назву «Пушкарний» коректно відновити лише для провулка, в'їзд і вулиця ніколи так не називалися».


Процес перейменувань у Харкові, як реакція на повномасштабне російське вторгнення, розпочався навесні 2022 року. Тоді у квітні міський голова Ігор Терехов вперше повідомив, що виступає за перейменування Московського проспекту та Московського району. 11 травня у Харкові змінили назви чотирьох топонімів, пов'язаних із державою-агресором. Московський проспект перейменували на просп. Героїв Харкова, узвіз Білгородський — на вул. Героїв рятувальників, Білгородське шосе — на Харківське шосе, а Московський район — на Салтівський. У грудні 2022 року Терехов повідомив, що перейменування у Харкові потребують близько 400 топонімів. Він називає це питання «дуже непростим» і вважає, що йому має передувати роз'яснювальна робота.