Web Analytics

Перейменування Первомайського: оголошено підсумки голосування жителів

У Первомайському Харківської області завершився другий тур голосування за нову назву для міста. Більшість учасників обрала варіант «Добродар».

Результати голосування жителів Первомайська міська рада оголосила 25 квітня.

За її даними, у другому турі голосування, що тривав 10 днів, взяли участь 763 містянина: 603 — через онлайн-платформу «Е-Дем», 160 — у Центрі надання адмінпослуг.

Голоси за нову назву розподілилися так:

  • Добродар — 634, або 83%;

  • Хлібодар — 129, або 17%.

Інфографіка: Первомайська міська рада

«До порядку денного чергової 38 сесії, яка відбудеться вже цього тижня, буде винесено проєкт рішення «Про затвердження клопотання до Харківської обласної ради щодо внесення подання до Верховної Ради України про перейменування міста Первомайський Харківської області». Далі слово за депутатським корпусом міської ради», — зазначили у мерії.

Далі питання розглядатиме Харківська обласна рада, а остаточне рішення має ухвалити парламент.

Фото: Первомайська міська рада


Перейменувати Первомайський запропонував міський голова Микола Бакшеєв. На його переконання, чинна назва «більшовицька та російськомовна». Мер наголошував, що на тлі російського вторгнення необхідно прискорювати декомунізацію і дерусифікацію.

Щоб визначитися з варіантами, міськрада запускала опитування серед городян: пропонувала надати свої варіанти та обґрунтувати їх. У першому турі онлайн-голосування, яке стартувало 23 січня, первомайцям пропонували обрати один із 15 запропонованих варіантів, у наступному залишилось 10, в останньому — два.