Web Analytics

«Передайте йому, що він не один»: як українці підтримали жителя Північної Салтівки

383 людини переказали пожертви на підтримку 62-річного Анатолія Лимаренка, який мешкає на Північній Салтівці у будинку без опалення та гріється у наметі. 

20 лютого «МедіаПорт» передав Анатолію гроші — менш ніж за добу українці зібрали для нього 84 тисячі гривень. Це були перекази від 8 грн до 5000 грн. Найбільше — по 50 і 100 грн. 

«Спасибі цим людям. Я знімався не для того, щоб мені допомагали, а просто розказав та і все. Не чекав, що мені допомагатимуть. Дякую щиро! І дай Бог їм здоров'ячка!» — сказав Анатолій Лимаренко

 

Дехто з грошима надсилав слова підтримки Анатолію. 

«Передайте йому, що він не один», — йшлося в одному з коментарів. 

Анатолій розчулений увагою та підтримкою. Спочатку чоловік планує купити новий одяг. Частину грошей обіцяє зберегти на ремонт. 

«Трохи одінуся тепліше... Недовго залишилося до тепла, може, дотерплю, хату зроблю, а тоді видно буде», — сказав Анатолій. 

Анатолій також розповів, що поспілкувався з юристами благодійного фонду «Право на захист», які взялися допомогти з оформленням паспорта. З'ясувалося, що спочатку він мав паспорт радянського зразка, у 90-х, коли одружився і жив у Білорусі, мав білоруський, а після того, як розлучився і повернувся до Харкова, не оформив українського паспорту і жив за посвідкою. 

«Взяли усі мої дані, сказали будуть турбуватися, подзвонять», — сказав Анатолій про спілкування з волонтерами. 

Під час зустрічі 20 лютого до намету прийшла харків'янка, яка передала Анатолю пакунок з продуктами. 

«Це був перший збір «МедіаПорта». Ми не планували цього робити, проте отримали десятки повідомлень з проханням підтримати Анатолія і не могли вчинити по-іншому. Сподіваємося, що ці гроші нададуть йому сил, він зможе підтримати здоров'я, відновити документи і знайти більш оплачувану роботу по своїх вміннях. І ще хотілося б, щоб на його шляху зустрічалися тільки добрі люди, такі як рятувальники, які взяли його під своє крило у наметі», — каже журналістка «МедіаПорта», авторка сюжету Ірина Гнатюк.  

«Хочеться також привернути увагу місцевої влади до людей, які залишилися у скрутному становищі. Органам соціального захисту може бути навіть невідомо про таких, як Анатолій. Частині з них психологічно важко покинути дім, вони у морально пригніченому стані і потребують опіки, уваги. І це щастя, коли про них дізнаються волонтери», — коментує редакторка «МедіаПорта» Тетяна Федоркова. 

Історію харків'янина 62-річного Анатолія Лимаренка «МедіаПорт» розповів 19 лютого. Чоловік родом із села Басове, що у Золочівський громаді на Харківщині. У квартирі на Північній Салтівці мешкав зі шкільних років. 

З перших днів повномасштабного вторгнення чоловік разом із сусідами ховався у підвалі. Коли зникли електрика, вода та опалення, пів року жив у метро. Лимаренко відмовився переїздити у гуртожиток і залишається єдиним мешканцем пошкодженої 9-поверхівки. У нього є світло, газ, але немає опалення. Квартира уціліла, торік замінили вікна.  

До вторгнення Анатолій працював на підприємстві у Циркунах. Нині підробляє двірником, економить на всьому, старається не вмикати електрообігрівач. У морози спав на кухні біля газової плити. 

Блок новин за темою