Web Analytics

Педуніверситет у Харкові працюватиме, попри руйнування від обстрілу

У Харківському національному педагогічному університеті імені Сковороди не припинятимуть навчання, хоча один з корпусів зруйнований від російського ракетного обстрілу 6 липня. У ректораті кажуть, що приймальна комісія працює, вступників запрошують на всі програми.

Про продовження роботи ХНПУ заявив 6 липня ректор вишу Юрій Бойчук.

Він нагадав, що від влучання російської ракети вночі 6 липня зруйнована частина корпусу на вулиці Валентинівській: бібліотека, музей історії університету, редакція газети «Учитель», зала засідань, декілька аудиторій і майданчик перед центральним входом. Бойчук переконаний, що комплекс відбудують, хоча й на це знадобиться час і фінанси: залучать «всю сковородинівську спільноту» та міжнародних партнерів. Поки ж виш працюватиме далі — в решті корпусів.

«Зараз активно працює приймальна комісія і ми запрошуємо абітурієнтів на всі оголошені освітні програми. Університет готовий до початку нового навчального року і має всі можливості для здійснення освітнього процесу не тільки в цьому навчальному комплексі, але і в корпусах, розташованих в інших районах нашого міста», — зазначив ректор.

Фото: Олександр Бринза

Він додав, що пам’ятник філософу Григорію Сковороді, який стояв біля входу, вцілів — рятувальники дістали його з-під завалів.

«Незабаром, як і впродовж багатьох років, Григорій Савич зі свого п’єдесталу споглядатиме за життям нашого університету», — запевнив Юрій Бойчук.

Фото: Facebook/ХНПУ імені Г.С. Сковороди

Ракетну атаку на виш прокоментував у вечірньому відеозверненні президент Володимир Зеленський. Перелічивши руйнування, він зазначив: «Це з точністю до 100% характеризує російське вторгнення. Якщо давати визначення тому, що таке варварство, цей удар підходить найбільше. Тільки ворог цивілізованості й людяності може робити такі речі — бити ракетами по університету, по педагогічному університету».

Зеленський згадав, що війська РФ пошкодили вже другий об’єкт на Харківщині, присвячений Григорію Сковороді — першим був музей філософа у Сковородинівці.

«Пам'ятник завалило уламками, але все ж він не розбитий. А от музей Сковороди, розташований на Харківщині, ще у травні згорів після російського обстрілу. Втім, перефразовуючи найвідоміші слова Сковороди, хоч би як окупанти намагалися нас зловити, їм нас не спіймати. Ми обов’язково вистоїмо. І все відновимо», — наголосив глава держави.


Війська РФ обстріляли корпус ХНПУ у ніч на 6 липня. Загинув сторож, частково знищенена будівля вишу.

Фото на головній: Олександр Бринза