Web Analytics

Патрулі Нацгвардії розпочали чергування на Харківщині

Наразі нацгвардійці стежать за порядком у Московському, Основ’янському і Холодногірському районах Харкова, а також у Харківському районі області.

З 1 серпня до охорони громадського порядку долучилися самостійні патрулі Національної гвардії, повідомили у прес-службі Міністерства внутрішніх справ. До цього гвардійці чергували лише разом з поліцейськими.

«Літо – період активних відпусток, характеризується більшою кількістю людей, зокрема дітей, на вулицях міст та сіл. Це потребує додаткових сил правоохоронців, зокрема з точки зору превенції порушень громадського порядку та злочинів», — зазначив перший заступник міністра внутрішніх справ Сергій Яровий.

За його даними, на чергування заступили понад 2000 нацгвардійців. Сформовано 593 патрулів: 317 самостійних піших, 104 на патрульних автомобілях, 172 — спільні з поліцейськими, 68 — зі службовими собаками.

Рішення про залучення гвардійців ухвалюватимуть керівники територіальних підрозділів Національної поліції — в залежності від оперативної ситуації.

Фото: hk.npu.gov.ua

Як уточнив командувач Нацгвардії Микола Балан, гвардійці продовжать виконувати свої обов’язки в зоні ООС та охороняти важливі державні об’єкти. Чергувати на вулицях міст будуть саме патрульні підрозділи.

«У складі Національної гвардії є патрульні підрозділи, завдання яких — участь в охороні громадського порядку. Поки ми маємо деякі недоліки в матеріальному забезпечені, наприклад — необхідно комунікувати з Нацполіцією. Для цього треба закупити планшети. Поки ми користуємося технікою поліції, але вже у 2020 році закриємо ці питання для комфортного несення служби нашими військовослужбовцями», — розповів Балан.

На Харківщині на чергування заступили 106 нацгвардійців із шістьма службовими собаками, повідомляють у відділі комунікації Головного управління Національної поліції в Харківській області. Вони стежитимуть за порядком у Московському, Основ’янському і Холодногірському районах Харкова, а також у Харківському районі області.

Патрулі Нацгвардії вже підключили до єдиного Центру управління нарядами ГУНП. Найближчим часом нададуть доступ до інформаційно-телекомунікаційної системи Нацполіції — це дозволить їм слідкувати за оперативною обстановкою.

«В подальшому планування маршрутів патрулювання проводитиметься в залежності від криміногенної ситуації в місті. Гвардійські патрулі залучатимуться у ті райони, де обстановка більш напружена, і нестимуть службу п’ять днів на тиждень по шість годин», — розповіли в поліції.

У Міністерстві внутрішніх справ нагадують: нацгвардійці під час охорони громадського порядку мають право здійснювати превентивні та поліцейські заходи примусу відповідно до закону «Про Національну поліцію». У ст. 31 цього закону йдеться про такі превентивні заходи:

 • перевірка документів особи;
 • опитування особи;
 • поверхнева перевірка і огляд;
 • зупинення транспортного засобу;
 • вимога залишити місце і обмеження доступу до визначеної території;
 • обмеження пересування особи, транспортного засобу або фактичного володіння річчю;
 • проникнення до житла чи іншого володіння особи;
 • перевірка дотримання вимог дозвільної системи органів внутрішніх справ;
 • застосування технічних приладів і технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, засобів фото- і кінозйомки, відеозапису;
 • перевірка дотримання обмежень, установлених законом стосовно осіб, які перебувають під адміністративним наглядом, та інших категорій осіб;
 • поліцейське піклування.

«Стаття 42 Закону України «Про Національну поліцію» визначає конкретний перелік поліцейських заходів примусу: фізичний вплив (сила), застосування спеціальних засобів та застосування вогнепальної зброї», — додають у міністерстві.

Читайте MediaPort у Telegram