Web Analytics

Парубій сказав, коли поставить на голосування Виборчий кодекс з відкритими списками

Проект Виборчого кодексу України, який передбачає відкриті списки кандидатів, розглядатимуть у сесійній залі після розгляду у профільному комітеті — з питань правової політики та правосуддя.

Питання виборчого законодавства під час сьогоднішнього засідання Верховної Ради порушив народний депутат від фракції «Самопоміч» Руслан Сидорович.

«Нема чого займатися демагогією, а потрібно виносити і голосувати те, що є підготовлено. Приймамо рішення комітетом, виносимо до сесійної зали, і ми повинні нарешті поставити крапку і показати, що дана Верховна Рада хоча би у найпринциповіших речах здатна виконувати ті обіцянки, які вона давала майже далеких 5 років тому назад», — сказав він. 

Голова Верховної Ради Андрій Парубій повідомив, що доручив комітету «невідкладно зібратися».

«Прошу вас максимально посприяти, щоб комітет зібрався. Завтра ми не зможемо розглядати без рішення комітету. Якщо у вас є політична воля, зберіть сьогодні комітет. Бо я не можу повірити, що представник «Самопомочі» закликає українскьий парламент порушити регламент, Закон України… Тільки з рішенням комітету може бути розгляд, — сказав Парубій.  — Тому закликаю вас у середу — розгляд на комітеті і невідкладно, наголошую, я поставлю на розгляд Виборчий кодекс з відкритими списками. І я переконаний і вірю, що ми зможемо його прийняти спільно всім залом об’єднатися. Ми за відкриті списки і проти закритих списків».

Проект Виборчого кодексу України (№ 3112-1) із запровадженняи пропорційної виборчої системи з відкритими партійними списками на парламентських виборах, а також зміну виборчої системи на місцевих виборах Верховна Рада прийняла у першому читанні у 2017 році. 

Читайте також: Рада відмовилася розглядати внесення змін до виборчого законодавства