Парубій підписав Виборчий кодекс

У кодексі серед іншого йдеться про запровадження пропорційної системи з відкритими партійними списками на виборах народних депутатів. Аби новий закон набув чинності, його ще має підписати президент.

Про підписання Виборчого кодексу голова Верховної Ради Андрій Парубій повідомив 27 серпня на своїй сторінці в Twitter.

«Голова профільного Комітету Верховної Ради сьогодні підписав Виборчий кодекс з відкритими списками. І це відкрило для мене шлях — підписати закон, і я невідкладно підписав Виборчий кодекс. Дякую кожному народному депутату, який проголосував за Виборчий кодекс!» — зазначив спікер парламенту.

Тепер документ також має підписати президент України Володимир Зеленський.

Верховна Рада ухвалила Виборчий кодекс 11 липня. Законопроект №3112-1 підтримали 230 народних депутатів, 8 проголосували проти, 9 утримались, 44 не голосували.

З 14 мажоритарників Харківщини проти не проголосував ніхто, «за» — двоє, Олександр Кірш та Анатолій Денисенко. Решта значилися відсутніми або не голосували.

Виборчий кодекс складається з трьох книг. Перша визначає загальні засади проведення виборів, у другій йдеться про вибори президента і народних депутатів, у третій — про місцеві вибори.

Передбачається, що народних депутатів обиратимуть за пропорційною системою з так званими відкритими списками. Мандати розподілятимуться між списками політичних сил, які набрали як найменше 5% голосів у загальнодержавному виборчому окрузі.

Після того як Виборчий кодекс набере чинності, з 1 грудня 2023 року, втратять чинність закони «Про вибори президента України», «Про вибори народних депутатів України», «Про місцеві вибори», «Про Державний реєстр виборців», «Про Центральну виборчу комісію».

Читайте MediaPort у Telegram

Якщо Ви виявили помилку у тексті — виділіть її курсором та натисніть "Ctrl + Enter". Дякуємо Вам за уважність та ввічливість.
Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке автору, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Вы также можете отправить свой комментарий.