«Партія мерів»: Хомутиннік розповів про об'єднання з Кернесом і Трухановим

Хто очолить політичну силу, до якої долучаться Харківський міський голова Геннадій Кернес і Одеський міський голова Геннадій Труханов, поки не вирішено. З'їзд має відбутися до кінця травня.

Подробиці об’єднання повідомив народний депутат групи «Відродження» Віталій Хомутиннік, передає «Інтерфакс-Україна».

За його словами, до нової політичної сили планують увійти партії «Довіряй справам» Геннадія Труханова, «Відродження», частина представників партії «Наш край» і народних депутатів групи «Воля народу».

Хто очолить політсилу, поки не відомо. Планується, що Кернес і Труханов увійдуть до першої п'ятірки списку партії на парламентських виборах.

Хомутиннік зазначив, що нардепи, обрані до парламенту нинішнього скликання в мажоритарних округах, мають намір і на наступних виборах обиратися як мажоритарники.

«У нас вже більше 50 мажоритарників, які йтимуть як мажоритарники від партії», — каже депутат.

За списками партії йтимуть мери, голови обласних рад, а також «авторитетні в регіонах і містах люди».

«Точно вже є підтвердження і домовленість: це мери двох міст-мільйонників — Кернес і Труханів, близько 15-20 мерів міст з 50-100 тисячами населення і більше — Ужгород, Артемівськ (Бахмут — ред.), Куп'янськ, Вознесенськ та інші», — розповів Віталій Хомутиннік.

Щодо конкретних політиків він зазначив, що до нової політсили планують приєднатися представник групи «Воля народу», член партії «Наш край» Сергій Шахов і депутат «Відродження» Антон Кіссе. Проте Сергій Шахов заявив, що ухвалить таке рішення лише спільно з однопартійцями.

«Відповідаю усім та без підтекстів: я представник партії «Наш край» і ухвалюватиму рішення тільки спільно з моїми колегами. «Наш край» — команда, і рішення про участь у будь-яких виборах ми приймаємо командою», — написав Шахов на своїй сторінці у Facebook.

«Українці незабаром дізнаються у якому форматі ми будемо брати участь у виборах», — додав він.

Партія «Наш край» також прокоментувала заяву Хомутинника.

«У повідомленні стверджується, що незабаром буде створено нову політичну партію за участю частини партії «Наш край» і нібито до нового об'єднання вже приєднався народний депутат Сергій Шахов... Просимо спростувати повідомлення», — цитує «Інтерфакс-Україна» коментар «Нашого краю».

Інформацію щодо створення спільної партії Трухановим і Кернесом 20 травня оприлюднило видання LB.UA, посилаючись на власні джерела. Кернес і Труханов у коментарі виданню такі наміри підтвердили, проте зазначили, що конкретні деталі поки навести не можуть.

Геннадій Кернес пізніше повідомив, що вони з Геннадієм Трухановим поведуть нову партію до Верхвної Ради, але самі планують залишитися на посадах міських голів Харкова й Одеси.

Під час інавгурації 20 травня Президент України Володимир Зеленський заявив про розпуск парламенту

Читайте MediaPort у Telegram

Якщо Ви виявили помилку у тексті — виділіть її курсором та натисніть "Ctrl + Enter". Дякуємо Вам за уважність та ввічливість.
Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке автору, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Вы также можете отправить свой комментарий.