Web Analytics

Парламент відправив Разумкова у відставку

Верховна Рада ухвалила рішення щодо звільнення Дмитра Разумкова з посади спікера. «За» проголосували 284 обранці.

Питання щодо відставки Дмитра Разумкова розглядали під час засідання парламенту 7 жовтня. Головував нардеп фракції «Слуга народу» Данило Гетманцев.

Рішення підтримали 284 народні депутати: представники «Слуги народу», «Батьківщини», груп «За майбутнє» та «Довіра», частково — «Голосу» та позафракційні. Жодного голосу не дали «Європейська солідарність» та «Опозиційна платформа — За життя».

Проти висловилися 74, переважно з «ЄС» і «ОПЗЖ». Ще шестеро утрималися, 22 не голосували.

Фото: кадр трансляції засідання ВРУ

Обґрунтовуючи відставку спікера, заступник голови фракції «Слуга народу» Олександр Корнієнко звинуватив Разумкова у «саботуванні».

«Показовою була позиція спікера Дмитра Разумкова стосовно законопроєкту щодо олігархів. Це командна робота. Ми очікували підтримки, а не саботування», — заявив Корнієнко.

На його думку, спікер «відступив від загальних принципів, більше не є членом нашої команди і відповідно не може представляти нашу партію на такій високій посаді».

Представники «СН» також критикували Разумкова за те, що він не підтримував деякі ініціативи фракції та президента Володимира Зеленського.

У свою чергу, Дмитро Разумков заявив, що партія «Слуга народу» зрадила частині принципів, які декларувала в передвиборчих обіцянках.

«Ми йшли зробити Україну іншою, кращою, всі в це щиро вірили. Я пам'ятаю, як горіли очі у тих, хто приходив у нашу команду. Сьогодні в залі я бачу вже інші очі, вони сильно змінилися. Весь час я намагався зробити так, щоб частина обіцянок стали реальними... Зараз в залі керують принципи «хто не з нами, той проти нас», замість обіцяного «закон один для всіх», — сказав Разумков.

Водночас він наголосив, що «за будь-яких штормів та буревіїв» український парламент має залишатися «запобіжником, точкою рівноваги та балансу».

«Незалежно від того, хто є головою Верховної Ради, парламент повинен залишатися суб’єктною інституцією. Суб’єктною! Інакше це шлях до втрати демократії, узурпації влади та втрати парламентаризму. Будь ласка, пам’ятайте про це», — звернувся Разумков до колег. 

Доповнено: 8 жовтня нардепи обрали нового очільника Верховної Ради — Руслана Стефанчука («Слуга народу»), який до цього був першим віцеспікером. 


Дмитро Разумков був головою Верховної Ради із серпня 2019 року. На початку жовтня 2021-го голова парламентської фракції «Слуга народу» Давид Арахамія ініціював його відкликання з посади.