Парламент спростив надання громадянства іноземцям, які воюють за Україну

Верховна Рада ухвалила закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів» (щодо правового статусу іноземців та осіб без громадянства, які брали участь у захисті територіальної цілісності та недоторканості України)».

Законопроект, зареєстрований за №3433, розглядали сьогодні на ранковому засіданні парламенту, повідомляє прес-служба Верховної Ради. Його підтримали 230 народних депутатів, проти — жодного. Ще п’ятеро утримались, 106 не голосували.

Ініціатори законопроекту — народні депутати Андрій Білецький, Ігор Луценко та Олег Петренко.

Фото: rada.gov.ua

У документі пропонується внести зміни до законів «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства» та «Про громадянство України».

Змінами до Закону «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства» визначається термін «участь у захисті територіальної цілісності та недоторканості Україні» щодо іноземців та осіб без громадянства, які надавали практичну допомогу підрозділам, що беруть участь в антитерористичній операції.

Закон також визнає їх такими, що перебувають на законних підставах на території України, та надає їм можливість одержати посвідку на тимчасове проживання на час участі у захисті територіальної цілісності та недоторканості держави. У тексті зазначається:

«Підставою для видачі посвідки на тимчасове проживання для осіб, зазначених у частині двадцятій статті 4 цього Закону, є заява іноземця або особи без громадянства та один із таких документів:

1)подання Міністерства оборони України, іншого центрального органу виконавчої влади, що здійснює керівництво військовими формуваннями, утвореними відповідно до законів України, або правоохоронного органу чи державного органу спеціального призначення з правоохоронними функціями, які виконували завдання антитерористичної операції, здійснювали заходи із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях;

2)клопотання командира підрозділу Збройних Сил України, інших утворених відповідно до законів України військових формувань, правоохоронних органів, державного органу спеціального призначення з правоохоронними функціями, що виконував завдання антитерористичної операції, здійснював заходи із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, оформлене за зразком та у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України».

Закон також встановлює обмеження щодо добровільного або примусового повернення таких людей до держави-агресора або країн, які не визнають територіальну цілісність України або підтримують агресію проти неї.

Також вносяться зміни до Закону «Про громадянство України»: передбачається норма щодо спрощеного порядку прийняття у громадянство України іноземців та осіб без громадянства, які допомагали захищати Україну.

Читайте MediaPort у Telegram

Якщо Ви виявили помилку у тексті — виділіть її курсором та натисніть "Ctrl + Enter". Дякуємо Вам за уважність та ввічливість.
Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке автору, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Вы также можете отправить свой комментарий.