Web Analytics

Парад, колядки та етновечорниці: у Харкові пройшов «Вертеп-фест»

12 та 13 січня у Харкові проходив всеукраїнський фестиваль вертепних і колядних колективів.

«Вертеп-фест» проходив у Харкові вже втретє. Цього разу він зібрав близько 1500 учасників, 100 колективів із різних регіонів України, які виступали у більш ніж 60 місцях.

Традиційним заходом фестивалю був парад вертепів, учасники якого пройшли від майдану Конституції до майдану Свободи. 

Фото: kharkivoda.gov.ua

Після параду учасники фестивалю хором співали колядку «Нова радість стала»: до цієї акції долучилися понад 30 міст і сіл України, а також колядники із Великої Британії, Австрії, Німеччини, Нідерландів, Франції, Польщі. На відео від організаторів — виконання колядки у німецькому місті Карлсруе.

Вертепні колективи також виступали у парках і скверах Харкова, відвідували лікарні, військовий шпиталь, дитячі будинки.

Цього року на фестивалі вперше проводилися етновечорниці — зустріч для колектівів із різних регіонів, де вони мали змогу обмінятися традиціями та досвідом. Як розповідають організатори, до колядників приєдналися представники восьми етнічних спільнот Харкова: вірменської, азербайджанської, казахської, таджикської, грузинської, башкирської, німецької та грецької.

«Це новий формат фольклорного свята, — розповідає керівник заходу «Слобожанські етновечорниці» Ірина Маркевич. — Зазвичай фольклорні свята присвячені традиціям однієї національності. Але Україна, зокрема Харківщина, дуже багата на різноманітні культурні традиції. І «Вертеп-фест» — унікальна можливість познайомитися і краще пізнати один одного, встановити і посилити зв’язки між людьми з різних регіонів, культурних традицій і поколінь».

Фото: Андрій Шейнін

За інформацією організаторів, колядку «Нова радість стала» одночасно співали у різних містах вже втретє. У 2017 році в акції брали участь три міста, у 2018-му — п'ять.

Читайте MediaPort у Telegram