Web Analytics

ОВА планує оголосити в Куп’янську примусову евакуацію дітей

У деяких населених пунктах Харківської області, де посилилися російські обстріли, готуються до обов’язкової евакуації дітей.

Про це розповіла в ефірі національного телемарафону 8 серпня віцепрем'єр-міністерка Ірина Верещук.

«Готується нова область — Харківська область готується до обов'язкової евакуації, зокрема з деяких населених пунктів — у примусовий спосіб щодо дітей», — цитує «Укрінформ».

Точну кількість населених пунктів, щодо яких ухвалять таке рішення, Верещук не назвала.

«Я б хотіла дочекатися, бо рішення спочатку має бути Ради оборони Харківської області. Ми вчора мали розмову з керівником ОВА Олегом Синєгубовим, і він поінформував, що таке рішення буде, враховуючи наші наступальні дії. Ворог відповідає, і нам потрібно бути готовими», — сказала вона.

Ірина Верещук додала, що в інших населених пунктах, де вже оголошена обов'язкова евакуація дітей, вона «повним ходом триває».

Фото: Харківська ОВА

Голова Харківської ОВА Олег Синєгубов повідомив, що евакуацію пришвидшать на Куп’янському напрямку.

«Ворожих сил там велика кількість. Населених пунктів, які фактично знаходяться під вогнем, побільшало, і ми будемо активізовувати там евакуаційні заходи», — він в ефірі телемарафону.

Синєгубов нагадав, що в Куп’янському районі в цілому евакуація оголошена вже кілька місяців, але люди виїжджають неохоче.

«Тому ми зараз будемо розглядати можливість обов’язкової, тобто примусової, евакуації дітей із самого Куп’янська та з тих населених пунктів, де фактично вони ще проживають», — додав голова ОВА.

В ефірі "Єдиних новин" розповів про ситуацію на Харківщині - Останніми днями ворог активізує спроби наступальних дій на Куп'янському напрямку. Він знову намагаються просунутися вперед, але наші військові готові до цих штурмів, мають адекватні сили для оборони та дають відсіч ворогу. Просування у окупантів немає. - На Куп'янському напрямку зосереджені великі сили ворога, який посилив обстріли цивільного населення. Наразі розглядаємо питання організованої евакуації цивільних з прифронтових громад Куп'янського району. Для цього є транспорт, намічені відносно безпечні маршрути, є тимчасове житло для переселенців тощо. Наразі допомагаємо виїхати усім, хто хоче залишити небезпечні громади самостійно. - Харківщина активно готується до нового опалювального сезону. Головні завдання – максимально відновити пошкоджену ворогом інфраструктуру та захистити її від нових можливих ударів взимку. Вживаємо абсолютно всіх заходів для цього.

Опубликовано Олег Синєгубов Вторник, 8 августа 2023 г.

За інформацією Міноборони, ситуація на Куп’янському напрямку — найгарячіша з-поміж ділянок східного фронту: армія рф намагається повернути позиції, втрачені під час контрнаступу ЗСУ минулої осені

.