Web Analytics

«Очолив» окупаційну «адміністрацію»: суд заочно заарештував ексдепутата з Харкова — ОГПУ

Київський райсуд Харкова заочно заарештував колишнього депутата Харківської міськради Ігоря Телятникова, підозрюваного у колабораціонізмі. За даними слідства, він добровільно пішов на співпрацю з російськими окупантами — «очолив» створену ними незаконну «тимчасову цивільну адміністрацію Харківського району».

Ухвали про обрання запобіжного заходу та про проведення спеціального розслідування розмістили на сайті Офісу генерального прокурора. Обидві винесла 6 квітня слідча суддя Київського районного суду Юлія Власова.

«Обрати Телятникову Ігорю Віталійовичу … запобіжний захід у вигляді тримання під вартою без визначення розміру застави», — йдеться у відповідному документі.

Після затримання суд має протягом двох діб або залишити підозрюваного під арештом, або замінити запобіжний захід на більш м’який.

Ухвалу можна оскаржити упродовж п’яти днів.

Ігор Телятников. Архівне фото, 2013 рік


За даними правоохоронців, Ігор Телятников, який у 2006 та 2010 роках обирався від Партії регіонів до Харківської міськради, у липні 2022-го погодився стати «виконувачем обов’язків голови» незаконно створеної окупантами у Козачій Лопані «тимчасової цивільної адміністрації Харківського району».

В СБУ кажуть, що напередодні деокупації він поїхав з Козачої Лопані разом з російськими солдатами, і нині — на непідконтрольній території. Телятникову заочно оголосили підозру в колабораціонізмі — за ч. 5 ст. 111-1 Кримінального кодексу України. Йому загрожує до 10 років ув’язнення з конфіскацією майна.