Web Analytics

«Очільника» окупованої Балаклії підозрюють у колабораціонізмі

Правоохоронці заочно оголосили підозру 49-річному уродженцю Горлівки, який погодився очолити створену окупантами «тимчасову адміністрацію Балаклії» на Харківщині. За даними слідства, чоловік ще з 2014 року співпрацював з російськими пропагандистськими ЗМІ.

Про оголошення підозри повідомили 18 серпня у Харківській обласній прокуратурі.

За даними слідства, 49-річний чоловік після вторгнення РФ в Україну пішов на співпрацю з російськими окупантами — добровільно погодився очолити створену ними «тимчасову адміністрацію Балаклії».

«Псевдопосадовець виконує організаційно-розпорядчі та адміністративно-господарські функції у незаконному органі влади», — йдеться у повідомленні прокуратури.

За інформацією Головного управління СБУ в Харківській області, підозрюваний родом з Горлівки.

«На співпрацю з ворогом він пішов з ідейних міркувань ще на початку російської агресії. Починаючи з 2014 року, він активно співпрацював з російськими пропагандистськими ЗМІ у якості «псевдоексперта». Брав участь у проєктах, що «працювали» на розпалювання сепаратистських настроїв на сході України», — розповіли у СБУ.

Слідчі зазначають, що підозрюваний сам попросився допомагати окупантам, пославшись на свою активну участь у так званій «гуманітарній організації «Мир — Харкову».

«Наприкінці травня отримав таке призначення від «військового коменданта» і одразу розпочав активно допомагати окупаційному режиму», — додають у спецслужбі.

Чоловікові заочно оголосили підозру за ч. 5 ст. 111-1 Кримінального кодексу України *колабораційна діяльність, добровільне зайняття громадянином України посади, пов’язаної з виконанням організаційно-розпорядчих або адміністративно-господарських функцій, у незаконних органах влади. Йому загрожує до 10 років ув’язнення з позбавленням права обіймати певні посади до 15 років і з конфіскацією майна.

Російські війська стоять у Балаклії від початку березня.


Підозру в колабораціонізмі також заочно оголосили «керівнику» окупаційної адміністрації Куп‘янська. 

Фото на головній (архівне): Photobuildings