Web Analytics

Обшуки НАБУ у Харківській ОВА 5 квітня: що відомо

Детективи НАБУ 5 квітня прийшли з обшуками до низки підрозділів Харківської обладміністрації. Голова ОВА Олег Синєгубов стверджує, що жодних підозр його підлеглим поки не оголошували.

Про обшуки стало відомо вдень 5 квітня. У Харківській ОВА підтвердили цю інформацію — уточнили, що правоохоронці проводять слідчі дії в деяких структурних підрозділах, у керівництва апарату обладміністрації та в Департаменті агропромислового розвитку.

«ОВА зі свого боку максимально та всебічно співпрацює з НАБУ та сприяє у його роботі, надає детективам агентства усі запитувані документи та необхідну інформацію», — запевнили в обласній адміністрації.

Заступниця голови ОВА Віта Ковальська згодом розповіла, що слідчі дії проводили й на її робочому місці.

Ковальська не стала озвучувати деталі, пославшись на те, що триває слідство. Вона також попросила «утриматись від маніпуляцій і довіряти тільки офіційній інформації».

«Ми не перший місяць співпрацюємо з НАБУ та іншими антикорупційними органами та допомагаємо у їхній роботі», — додала посадовиця.

Віта Ковальська. Фото: Харківська ОВА

У Національному антикорупційному бюро розповіли, що обшуки проводили детективи НАБУ за процесуального керівництва Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.

«Слідчі дії санкціоновані та здійснюються відповідно до чинного законодавства», — заявили у бюро.

НАБУ також відмовилося розголошувати деталі — «для збереження таємниці досудового розслідування». В рамках якої кримінальної справи проходили обшуки, не уточнювали.

Голова ОВА Олег Синєгубов увечері 5 квітня повідомив, що на той час жодних підозр посадовцям обладміністрації не оголошували.

«Обласна військова адміністрація продовжує працювати в штатному режимі», — запевнив він.

Якщо правоохоронці виявлять будь-які порушення законодавства, Синєгубов пообіцяв «негайно ухвалити відповідні кадрові рішення та вжиті інші необхідні заходи».


Віті Ковальській 43 роки, вона харків’янка, за фахом — юрист. Працювала в органах внутрішніх справ у Харкові, викладала правничі дисципліни у вишах у Києві, Харкові, Одесі та Дніпрі. У 2020-2022 роках очолювала Департамент освіти і науки Полтавської обладміністрації, якою тоді керував Олег Синєгубов.

Стала заступницею голови Харківської ОВА у лютому 2022 року. Відповідає за питання у сфері соціального захисту, освіти та науки, гендерної політики, культури, комунікацій з громадськістю тощо.