Web Analytics

Обмін полоненими: звільнені посадовець Харківської облради та жителька Дворічанської громади

З російського полону 31 травня повернулися додому семеро жителів Харківської області.

Про це повідомила голова Харківської облради Тетяна Єгорова-Луценко️.

«Серед семи жителів Харкова та області зокрема — працівник апарату Харківської обласної ради, Батько трьох дітей, він з перших днів війни приєднався до лав територіальної оборони. Через деякий час потрапив у полон», — написала вона у Facebook.

Після повернення посадовець розповів, що в полоні майже рік був разом з викраденим окупантами українським журналістом Дмитром Хилюком: той передає вітання рідним і теж сподівається на звільнення.

Також з полону звільнили жительку села Тавільжанка Дворічанської громади. Відео її повернення поширив Telegram-канал «Дворічна 1660».

За словами жінки, у грудні 2022 року російські військові затримали її після перевірки телефона — хотіли з’ясувати, чи не передавала вона їхні координати. Каже, що цього не робила.

«Додому прийшли російські солдати, сказали — нумо перевіримо твій телефон і відпустимо. Але відвезли до кордону. Там я була в таборі для військовополонених, потім перевезли в інше місце», — згадує вона. 

У жінки є родичі в Харкові та Чернігові, після звільнення вона передусім хотіла з ними зустрітися.

Фото: Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими/Facebook

Черговий обмін полоненими між Україною та росією відбувся 31 травня. Додому повернулися 75 військових і цивільних. Семеро з них — з Харківщини.

Блок новин за темою