Облрада затвердила бюджет Харківщини на 2022 рік

Харківська облрада затвердила бюджет регіону на 2022 рік. Загальний обсяг визначили у 6,82 млрд грн, доходи та видатки — збалансовані.

Бюджет ухвалили під час сесійного засідання Харківської облради 21 грудня.

«За» проголосували 100 депутатів, проти — жоден, п’ятеро утрималися, ще один не голосував.

Загальний обсяг бюджету визначили у 6,82 млрд грн — на 1,12 млрд грн більше, ніж у базовому варіанті бюджету 2021 року. Загальний фонд — 5,21 млрд грн, решта — спеціальний фонд.  Доходи та видатки бюджету — збалансовані.

«Цей бюджет є базовим і враховує в першу чергу вимоги Бюджетного кодексу щодо забезпечення потреби в коштах на оплату праці співробітників бюджетних  установ та оплату енергоносіїв, видатки на поточне утримання, заходи окремих соціальних програм, а також капітальні видатки по об’єктах житлово-комунального господарства, соціально-культурної сфери», — зазначив керівник Департаменту фінансів Харківської обладміністрації Сергій Овсянніков.

Сергій Овсянніков. Фото: kharkivoda.gov.ua

Серед іншого, заплановано такі видатки:

 • освіта — 2,34 млрд грн;
 • охорона здоров’я — 925 млн грн;
 • соціальний захист — 693 млн грн;
 • молодіжна політика — 20,5 млн грн;
 • заклади та заходи у сфері культури та мистецтва — 271 млн грн;
 • фізична культура та спорт — 254 млн грн.

Надходження прогнозують у такому обсязі:

 • Податок на доходи фізичних осіб — 3,19 млрд грн. На нього припадає 79% надходжень.
 • Рентна плата та плата за використання інших природних ресурсів — 413 млн грн (з них за користування надрами для видобування газу — 352 млн грн).
 • Податок на прибуток підприємств — 316 млн грн.
 • Плата за надання адміністративних послуг — 77,9 млн грн.
 • Орендна плата за користування комунальним майном — 4,83 млн грн.

Для розрахунків з різниці у тарифах Харківщина отримала з державного бюджету 9 млрд грн.

Як розповів директор Департаменту житлово-комунального господарства ОДА Сергій Магдисюк, кошти перерахують комунальним підприємствам зі сфери теплозабезпечення та водопостачання. Вони можуть використати їх для погашення боргів за газ, електроенергію та ПДВ.

«Першочергово — за прямими договорами з НАК «Нафтогаз» буде списано борги підприємств теплокомуненерго за спожитий газ у період 2016-2021 років. Це буде першочергово. Підприємства також мають змогу закривати наявний на сьогодні борг із ПДВ, якщо він є та якщо буде надано акт звірки між податковою інспекцією та підприємством, яке буде його закривати. Також підприємства — й тепло-, і водопостачання — можуть закривати борги за електроенергію», — перелічив Магдисюк.

Він зазначив, що часу до кінця бюджетного року залишається небагато, проте все для швидкого проведення таких розрахунків вже підготували.

Обговорення бюджету — з 59:00.


Бюджет Харківської області на 2021 рік становив 5,7 млрд грн.

Фото на головній: Харківська облрада

Якщо Ви виявили помилку у тексті — виділіть її курсором та натисніть "Ctrl + Enter". Дякуємо Вам за уважність та ввічливість.
Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке автору, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Вы также можете отправить свой комментарий.