Web Analytics

Обленерго у травні хоче заживити 23 населені пункти Харківщини

Енергетики працюють над відновленням електропостачання у населених пунктах Харківської області, знеструмлених внаслідок бойових дій. Наразі таких — 99.  

Як триває відновлення, розповів на пресконференції заступник технічного директора «Харківобленерго» Олександр Кишинський.

За його даними, нині залишаються без електрики 99 населених пунктів, де близько 26 тис. споживачів.

Прискореному ремонту заважають значні обсяги пошкоджень, постійні обстріли та щільна замінованість: сапери ще мають обстежити 7000 км ліній електропередачі. Найсерйозніші пошкодження — в Ізюмському, Чугуївському та Харківському районах.

«В Ізюмській громаді у нас зараз найбільша кількість непідключених населених пунктів. Мова йде про південний напрямок — села Студенок, Букине тощо. Уже понад три місяці сапери не можуть пройти цю ділянку до кінця. Швидкість обстеження — 60-100 метрів на день, хоча розрахунків ДСНС тут більше ніж достатньо», — каже Кишинський.

Ще один важкий для енергетиків напрямок — Мосьпанове та Чкаловське в Чугуївському районі.

«Пошкодження там надзвичайно великі. Як і замінованість території. В тому районі підірвалося вже чотири одиниці спецтехніки для розмінування», — зауважив заступник технічного директора.

Фото: «Харківобленерго»

Першою чергою сапери та енергетики працюють там, де живуть люди. У травні планується заживити 23 населені пункти. Наразі триває робота у таких:

  • Мосьпанове (Малинівська громада);

  • Студенок, Співаківка, Заводи (Оскільська громада);

  • Вітрівка (Балаклійська громада);

  • Велика Комишуваха, Курулька (Барвінківська громада);

  • Старий Салтів (Старосалтівська громада);

  • Уди, Костянтинівка, Андріївка (Золочівська громада);

  • Черкаські Тишки, Руські Тишки (Циркунівська громада);

  • Прудянка, Руська Лозова (Дергачівська громада).

«На жаль, через постійні обстріли поки що неможливо відновити електропостачання у таких населених пунктах, як Гур'їв Козачок та Сотницький Козачок в Золочівській громаді, де до державного кордону всього 200 метрів, у селах Стрілеча та Глибоке Липецької громади. Важко працювати у Вовчанську та Дворічній, куди ми не можемо доїхати по декілька днів, а також у Борівській громаді, яка межує з Луганською областю», — додав Олександр Кишинський.

Фото: «Харківобленерго»

За його словами, загалом через бойові дії на Харківщині без світла залишалися 450 міст, селищ та сіл. Передусім — у Куп'янському та Ізюмському районах, Балаклійській та Барвінківській громадах, на Дергачівському та Золочівському напрямках.


Енергетики заживили деокуповане село Гракове Чкаловської територіальної громади у Чугуївському районі. У селі не було світла понад рік — після того, як його захопила російська армія.