Web Analytics

Як новообрані депутати міськради Харкова складали присягу та обирали головуючого

Депутати Харківської міської ради VIII скликання 9 грудня зібралися на першу сесію. Обраний міським головою Геннадій Кернес не повернувся з лікування у Німеччині, до обрання секретаря сесію вів головуючий — Олександр Новак.

На перше засідання, окрім новообраних депутатів, прийшли керівники виконавчих органів міськради, нардепи, почесні харків’яни, правоохоронці, представники духовенства і громадськості. Сесію відкрила очільниця Харківської міської територіальної виборчої комісії Ольга Мозгова.

Мозгова зачитала постанови ТВК, за якими Геннадія Кернеса визнано обраним та зареєстровано Харківським міським головою. Сам Кернес на сесію не прибув — він досі перебуває на лікуванні у Німеччині. Як заявила голова виборчої комісії, складати присягу на цій сесії Кернес не зобов’язаний, бо вже робив це раніше.

«За змістом статті 42 закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», новообраний міський голова складає присягу відповідно до закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування», частина 6 статті 11 якої визначає, що присягу складає лише особа, яка вперше була обрана на посаду селищного сільського або міського голови. У той же час, Кернес Геннадій Адольфович обраний Харківським міським головою не вперше та вже складав присягу24 листопада 2010 року, що підтверджується записом у трудовій книжці», — пояснила Мозгова.

Таким чином, Кернес набуває повноважень Харківського міського голови, сказала очільниця ТВК.

Ольга Мозгова також розповіла, що до міськради обрали 84 депутатів — 59 чоловіків та 25 жінок. Серед них шість керівників підприємств, 40 керівників установ і організацій, вісім працівників науки, освіти та медицини, 15 співробітників різних підприємств і установ, 10 приватних підприємців, один пенсіонер, чотири тимчасово непрацюючих.

Ольга Мозгова. Фото: кадр онлайн-трансляції сесії Харківської міськради

Перед початком засідання найстарша депутатка — 69-річна заступниця мера Світлана Горбунова-Рубан, обрана від «Блоку Кернеса — Успішній Харків», — зачитала текст присяги. Після цього новообрані депутати склали її та отримали посвідчення та картки для голосування.

Через відсутність міського голови Ольга Мозгова запропонувала обрати головуючого, який вестиме засідання до обрання секретаря міськради. Вона зазначила, що це передбачається попереднім регламентом міськради — депутати старого скликання встигли його змінити, а новий ще не ухвалили.

«Відповідно до частини 2, статті 11 Регламенту Харківської міської ради на пленарному засіданні міської ради першої сесії головує новообраний міський голова. Однак наразі Харківський міський голова Кернес Геннадій Адольфович не бере участі у пленарному засіданні першої сесії у зв’язку з перебуванням на лікуванні у клініці «Шаріте», що є поважною причиною і підтверджується надісланою ним на електронну пошту міської ради, засвідченою електронним цифровим підписом, копією довідки 8 грудня 2020 року №23708/0/320», — сказала Мозгова.

Проти цього висловився депутат від «Опозиційної платформи — За життя» Анатолій Родзинський, який вступив у суперечку з головою ТВК, заявляючи, що вона діє всупереч закону. Декілька обранців заблокували трибуну. 

За кандидатуру головуючого спочатку проголосувала лише частина депутатів. Рішення не прийняли. Голосування повторили, оскільки не всі зареєструвалися, сказала голова ТВК. 

Під час повторного голосування головуючим обрали Олександра Новака («Блок Кернеса — Успішний Харків»).

Голоси за нього віддали 48 депутатів, в тому числі три депутати «Європейської солідарності» та п'ятеро обранців «Слуги народу». 

Блок Кернеса Успішний Харків 

1. Ігор Аріх
2. Олексій Артикуленко
3. Валентина Бондар  
4. Олександр Василенко 
5. Ольга  Вельможна
6. Ганна Головчанська
7. Світлана Горбунова-Рубан 
8. Володимир Золотарьов 
9. Неллі Казанжиєва 
10. Олександр Касьянов 
11. Світлана Кіриченко 
12. Вікторія Китайгородська 
13. Володимир Котковський 
14. Олександр Лобановський 
15. Юрій Медведєв 

16. Олександр Мирошниченко 
17.  Габріел Михайлов 
18. Олег Мурашов 
19. Роман Нехорошков 
20. Олександр Новак 
21. Аліса Панова 
22. Тетяна Поздєєва 
23. Андрій Руденко 
24.  Семен Сирота 
25. Ігор Терехов 
26. Надія Тимофєєва 
27. Олена Тоболіна 
28. Олег Товкун 
29. Тетяна Топчій 
30. Володимир Тупіцин 
31. Ілона Хачатурян 
32. Тетяна Цибульник 
33. Володимир Чумаков 

Європейська солідарність

1. Олег Абрамичев
2. Юрій Корсунов
3. Руслан Агібалов

Слуга народу 

1. Олексій Кучер
2. Рената Казанська
3. Анжеліка Крутова
4. Андрій Тимчук
5. Анастасія Федорик

Партія Шарія 

1. Давіто Матвейченко 
2. Олександр Мільшин 
3. Володимир Плетньов 
4. Микита Роженко 
5. Сергій Сирота 
6. Сергій Світличний
7.  Сергій Терещук 

Не голосували 35 депутатів міськради, серед яких представники «Опозиційної платформи — За життя», «Слуги народу», «Європейської солідарності». 


За підсумками місцевих виборів 25 жовтня 34 місця у міськраді отримали представники «Блоку Кернеса — Успішний Харків», 19 — «ОПЗЖ», по дев'ять — «Європейської солідарності» та «Слуги народу», сім — «Партії Шарія», шість — «Блоку Світличної «Разом!».