Нові зони та обмеження для відвідувачів: як працюватиме харківський зоопарк

Харківський зоопарк офіційно відкривається після реконструкції, що тривала п'ять років. У перші тижні кількість відвідувачів обмежать, показувати будуть лише дві зони.

Поки що заплановані екскурсії тільки у зонах «Стежка тигра» та «Африканська савана», розповів на пресконференції директор зоопарку Олексій Григор'єв.

У зоні «Стежка тигра» можна побачити ведмедів, тигрів, вовків, японських макак, плямистих оленів тощо. В «Африканській савані» — жирафа, бегемота, слона, мавп.

«Подивившись на цих тварин, ви приблизно уявите собі, як вони живуть в живій природі. Спостерігаючи за ними, у вас складеться своє уявлення про їхнє життя», — зазначив Григор'єв.

Пізніше до зоопарку мають привезти орангутангів, шимпанзе, кенгуру та пінгвінів, яких раніше не було в Харкові, а також слонів, білих ведмедів та інших тварин.

Фото: city.kharkov.ua

Наразі питомці звикають до нових умов реконструкції, зазначила речниця Харківського зоопарку Жанна Сусло.

«Тварини знаходяться у стані стресу. Їм потрібен час, щоб освоїтися і звикнути. Якимись штучними методами ми їх не виманюємо, тому що вони мають проявляти інстинкти. Проєкт реконструкції зоопарку з самого початку припускав, що тепер на першому місці не людина, а благополуччя тварин, і все побудовано, виходячи з цього», — каже вона.

За словами речниці, в зоопарку чекають, коли тварини почнуть відчувати себе комфортно, щоб відвідувачі побачили характерну для дикої природи поведінку.

Найближчим часом зоопарк працюватиме в адаптаційному для тварин режимі, щоб вони не переживали стрес через велику кількість людей після довгої паузи.

«Зоопарк вже працює, там вже проводилися екскурсії. За рекомендаціями Української асоціації зоопарків і акваріумів, відвідувати його можуть від 3,5 тис. до 5 тис. осіб на день. Зоопарк реконструювався п'ять років, п'ять років харків'яни там не були, але треба почекати ще півтора-два місяці. У жовтні ми вже зможемо вийти на масове відвідування зоопарку, коли потрапити туди зможуть всі охочі», — каже директор Департаменту у справах інформації та зв'язків з громадськістю Харківської міськради Юрій Сідоренко.

Першими відвідувачами стануть харків'яни-пільговики. Потім заплановані екскурсії для дітей працівників комунальних підприємств. Восени вхід відкриється для всіх мешканців міста за «Карткою харків'янина».

Відвідувачі з інших міст зможуть потрапити до зоопарку пізніше — орієнтовно з жовтня.

Вхід для харків’ян буде безкоштовним, а туристам необхідно буде купувати квитки.


Харківський зоопарк закрили на реконструкцію у 2016 році. Частину тварин вивезли до інших зоосадів.

У червні 2021-го в зоопарку вперше за 20 років оселився молодий жираф. У липні померла слониха Тенді, їй було 23 роки.

Якщо Ви виявили помилку у тексті — виділіть її курсором та натисніть "Ctrl + Enter". Дякуємо Вам за уважність та ввічливість.
Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке автору, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Вы также можете отправить свой комментарий.