Web Analytics

Нові аудіогіди та Шекспір жестовою мовою: фестиваль «Інклюзіон» у Харкові

Фестиваль доступності «Інклюзіон» проходитиме в Харкові з 23 по 28 вересня. У програмі — театральні вистави, презентація нових музейних аудіоекскурсій, флешмоб, майстер-класи, лекції.

Цього року «Інклюзіон» проходитиме вже вчетверте. Тему фестивалю організатори позначили як  «Дозвілля дозволене».

«Нам важливо показати, що інклюзія — це не просто зручність та доступність для всіх, а що це — частина культури. І це більше про право людини отримувати задоволення від спілкування та культурного відпочинку разом із іншими людьми. Мова йде як про складні, стратегічні речі, як-то втілення програми інклюзії в освіті та медицині, так і про прості речі: можливість прочитати оголошення, почути мистецтво, зайти до театру чи музею, зрозуміти іншу мову, яка б вона не була: українська, англійська, німецька, французька або жестова», — пояснює співкоординаторка фестивалю Олена Зіненко.

Фото: Фестиваль «Інклюзіон»

«Інклюзіон» проходитиме з 23 по 28 вересня. Сьогодні о 17.00 у Центрі гендерної культури (пр. Московський, 124 а) відкриється виставка «Людський фактор», а о 18.30 розпочнеться лекція «Філософія інклюзії».

24 вересня о 16.00 у Центрі гендерної культури відбудеться майстер-клас «Я бувають різні: Почути не можна побачити» з жестовим перекладом. О 19.00 у театральному центрі Locus Ludi (вул. Пушкінська, 79) — вистава «За пандусом» від «Платформи театральних ініціатив».

25 вересня об 11.00 на Каскаді в саду Шевченка стартує флешмоб: виконання пісень жестовою мовою — українською та міжнародною. В акції візьме участь співак Олександр Кварта. На 20.30 в «Інвайт Хабі»  (вул. Скрипника, 14 а) запланований показ фільму «Країна глухих» із субтитрами. Після сеансу — обговорення з жестовим перекладом.

26 вересня о 19.00 у Центрі гендерної культури відбудеться перфоманс від плейбек-театру «Живе дзеркало» з жестовим перекладом.

На 27 вересня заплановані тренінги для музейних працівників, а о 18.30 розпочнуться Інклюзивні читання (Чорнобильська історична майстерня вул. Багалія, 1).

28 вересня о 15.00 відбудеться прем’єра вистави «Приборкання норовливої» за Вільямом Шекспіром від театру жестової мови «Аріадна» (вул. Сухумська, 5).

На фестивалі також презентують нові аудіогіди для незрячих відвідувачів, створені для трьох музеїв: Харківського художнього музею, його філіалу в селі Пархомівка, Національного музею імені Григорія Сковороди. Аудіоекскурсії можна слухати зі смартфона через безкоштовний додаток IZI.Travel.

Також у програмі «Інклюзіону» — семінари, лекції, майстер-класи. Детальніше про події можна дізнатися на сторінці фестивалю у Facebook та на каналі в Telegram. Бажаючих взяти участь у подіях організатори просять зареєструватися.

Проведення фестивалю ініціювала фундація «Громадська альтернатива» за підтримки Українського культурного фонду та Фонду Еберта в Україні.

Читайте MediaPort у Telegram