Web Analytics

Норвегія виділить 120 млн крон на ремонт енергетичних об’єктів Харківщини

Очікується, що ці кошти допоможуть забезпечити стабільне живлення для пологових відділень та операційних семи лікарень.

Про це йдеться в повідомленні уряду Норвегії.

Загалом планується виділити 1,1 млрд крон, щоб допомогти Україні відновити критичну інфраструктуру.

«Ми ведемо тісний діалог з Україною про те, як вона може використовувати ці кошти найбільш ефективно. Самі українці найкраще розуміють, що потрібно. Але важливо швидко розпочати ремонт інфраструктури до настання зими. Норвегія сподівається, що це нове фінансування дозволить пом’якшити частину збитків і забезпечити електроенергію в Україні», — прокоментував прем’єр-міністр Йонас Гар Стьоре.

Вже визначено, що 120 млн крон (близько 11,2 млн доларів) скерують на ремонт енергетичних об’єктів, що забезпечують електрикою Харківську область, серед них пошкоджені внаслідок масованих обстрілів навесні.

«Це фінансування допоможе, серед іншого, забезпечити стабільне електропостачання пологових блоків та операційних семи лікарень Харківської області. У деяких випадках доступ до електроенергії може означати різницю між життям і смертю», — зазначив Стьоре.

Кошти спрямують через Програму розвитку ООН.

Фото: «Харківобленерго»

Норвегія від початку повномасштабного російського вторгнення надає Україні допомогу для ремонту критичної інфраструктури, підтримки роботи енергетичних компаній тощо.


Кабінет міністрів 13 червня виділив Харківщині 2,5 млрд грн на відновлення енергосистеми та нове обладнання. 

Блок новин за темою