Паралімпіада-2020: харків’яни принесли збірній України медалі у плаванні

У четвертий та п’ятий дні змагань три медалі здобули харківські паралімпійці Максим Крипак, Михайло Сербін та Максим Веракса. Загалом у скарбниці української збірної вже 43 медалі — 10 золотих, 22 срібних та 11 бронзових.

28 серпня українські паралімпійці у Токіо отримали 12 нагород, повідомляє Національний комітет. Серед чемпіонів — харківські плавці Максим Крипак та Михайло Сербін.

Крипак отримав «золото» на дистанції 100 м вільним стилем та встановив новий світовий рекорд, що тримався 11 років.

Джерело фото: paralympic.org.ua

Він подолав стометрівку за 50.64 секунди, перевершивши досягнення бразильського спортсмена 2010 року на 0.23 секунди.

17-річний дебютант Паралімпіади Михайло Сербін виграв золоту медаль на дистанції 100 м на спині.

Михайло Сербін — вихованець спеціального компексу ім. Короленка

29 серпня збірна отримала дев’ять медалей: дві золоті, п’ять срібних і дві бронзові.

«Бронзу» взяв харківський плавець Максим Веракса на дистанції 50 м вільним стилем.

На сьогодні Україна посідає четверте місце за кількістю нагород серед усіх країн і п’яте місце — за кількістю золотих медалей.

У шостий день змагань, 30 серпня, 43 українські спортсмени змагатимуться у п’яти видах спорту.

З 14 харківських спортсменів на Паралімпіаді вже відзначилися фехтувальниці Євгенія Бреус («бронза» у фехтування на візках), Олена Федота («срібло», фехтування на візках). Бреус, Федота і Наталія Мандрик також вибороли «срібло» у командному виступі. Плавець Максим Крипак здобув «срібло» на дистанції 50 м вільним стилем. Паралімпіада триватиме до 5 вересня.