НКРЕКП встановила «Харківгазу» граничний тариф на розподіл газу в 1,79 грн

Національна комісія, що здійснює держрегулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, схвалила зниження тарифів на розподіл газу для 14 операторів газорозподільних мереж, серед яких «Харківгаз».

Рішення щодо тарифів ухвалили 19 січня під час засідання НКРЕКП.

Як розповіла директорка Департаменту із регулювання відносин у нафтогазовій сфері Тетяна Рябуха, рішення стосується 14 операторів газорозподільних мереж, для яких 16 і 30 грудня встановили економічно обґрунтовані тарифи.

«Проте, враховуючи численні звернення громадян, з метою не допущення соціальної напруги та додаткового захисту споживачів природного газу, пропонується ці тарифи переглянути», — сказала вона.

У переліку операторів — ПрАТ «Гадячгаз», АТ «Закарпатгаз», АТ «Івано-Франківськгаз», ПрАТ «Коростишевгаз», АТ «Лубнигаз», ПрАТ «Мелітопільгаз», АТ «Миколаївгаз», АТ «Полтавагаз», ПрАТ «Тернопільгаз», АТ «Тисменицягаз», ПрАТ«Уманьгаз», АТ «Харківгаз», АТ «Чернівцігаз» та ТОВ «Газовик». 

Раніше затверждений тариф для «Харківгазу» складав 1,9 грн за кубометр (без ПДВ).

Як зазначив голова НКРЕКП Валерій Тарасюк, нові тарифи мають набути чинності з 1 лютого, і до цього терміну комісія має «встигнути опрацювати всю процедуру».

«Пояснювати тут нічого. Вся країна говорить про це рішення», — прокоментував він.

Як уточнив прем’єр-міністр Денис Шмигаль, НКРЕКП встановила граничний тариф на розподіл газу на рівні 1,79 грн за кубометр. Максимальне зниження тарифу становитиме 30%.

«Встановлення граничного тарифу на рівні 1,79 грн не означає, що він буде однаковий для всіх. НКРЕКП визначило найвищу межу тарифу, проте для десятків компаній ця сума буде нижчою», — підкреслив Шмигаль.

Він також додав, що найближчим часом до Верховної Ради подадуть пропозиції щодо зменшення розриву в тарифах між різними газорозподільчими компаніями.

Кабінет міністрів 19 січня також опублікував постанову, ухвалену напередодні: вона встановлює граничну ціну на газ для населення у 6,99 гривні за кубометр у лютому-березні 2021 року.

«Установити з 1 лютого 2021 року на період дії карантину, але не довше ніж до 31 березня 2021 року, граничну ціну на природний газ за договорами поставки між побутовими споживачами і постачальниками, зокрема, постачальником «останньої надії», на рівні 6 гривень 99 копійок за 1 куб. метр (з урахуванням ПДВ, плати за транспортування магістральними газопроводами до внутрішніх точок виходу з газотранспортної системи)», — зазначається у документі.

Аби мати можливість встановлювати граничну ціну на газ, уряд також вніс його до переліку соціально значущих товарів.

Денис Шмигаль стверджував, що встановлення граничної ціни дозволить знизити витрати українців на газ у середньому на 30%.

Якщо Ви виявили помилку у тексті — виділіть її курсором та натисніть "Ctrl + Enter". Дякуємо Вам за уважність та ввічливість.
Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке автору, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Вы также можете отправить свой комментарий.