Президент издал Указ о создании Общественного вещания в течение 2008 года

21 января Президент України издал Указ №148/2008«Про заходи щодо створення системи Суспільного телебачення і радіомовлення України»

УКАЗ

З метою всебічного задоволення потреб суспільства в оперативній, об'єктивній інформації, забезпечення плюралістичного характеру мовлення, висвітлення позицій представників різних верств населення, забезпечення реалізації конституційного права особи на інформацію, керуючись статтями 34 і 102 Конституції України, нормами Закону України «Про систему Суспільного телебачення і радіомовлення України», постановляю:

1. Кабінету Міністрів України вжити заходів щодо створення системи Суспільного телебачення і радіомовлення України, для чого, зокрема:

утворити у місячний строк робочу групу для опрацювання та супроводження вирішення питань щодо створення системи Суспільного телебачення і радіомовлення України, залучивши до її складу представників Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення, Державного комітету телебачення та радіомовлення України, Антимонопольного комітету України, представників Національної телекомпанії України, Національної радіокомпанії України, творчих спілок та всеукраїнських громадських об'єднань, науковців;

опрацювати питання щодо доцільності існування Національної телекомпанії України та Національної радіокомпанії України за умови створення системи Суспільного телебачення і радіомовлення України, забезпечивши при цьому широке громадське обговорення різних позицій;

розробити за участю Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення, Державного комітету телебачення та радіомовлення України, Антимонопольного комітету України, представників творчих спілок та всеукраїнських громадських об'єднань, науковців концепцію створення системи Суспільного телебачення і радіомовлення України та подати її до 1 вересня 2008 року на розгляд Ради національної безпеки і оборони України.

2. Секретареві Ради національної безпеки і оборони України забезпечити підготовку до розгляду у жовтні 2008 року Радою національної безпеки і оборони України питання про концепцію створення системи Суспільного телебачення і радіомовлення України.

Президент України Віктор ЮЩЕНКО

21 лютого 2008 року

Как заявил заместитель Главы Секретариата Президента Украины Андрей Кислинский, Указ направлен на утверждение свободы слова в стране, становление и укрепление гражданского общества. По его словам, развитие общественного вещания – стратегический приоритет деятельности Виктора Ющенко все последние годы. «На жаль, Президент змушений констатувати, що діяльність Кабінету Міністрів та органів виконавчої влади, які безпосередньо відповідають за здійснення національної інформаційної політики, у питанні створення суспільного мовлення є незадовільною», – заметил Андрей Кислинский.

Уряд досі не запропонував концепції створення суспільного мовлення, не визначив реальних термінів його впровадження, не вдосконалив відповідне законодавство. У Глави держави, за словами заступника Глави Секретаріату Президента, складається враження, що суспільне мовлення для уряду – другорядне питання, відкладене у довгу шухляду.

Указ Президента пропонує механізм вирішення цього питання, визначає відповідні завдання та встановлює терміни виконання. «Президент вимагає від усіх уповноважених гілок влади перейти від слів до діла. Протягом 2008 року в Україні має бути створено суспільне мовлення», – наголосив Андрій Кислинський.

Телекритика

Якщо Ви виявили помилку у тексті — виділіть її курсором та натисніть "Ctrl + Enter". Дякуємо Вам за уважність та ввічливість.
Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке автору, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Вы также можете отправить свой комментарий.