Web Analytics

Депутаты поддержали создание Временной следственной комиссии по Харькову. Без Фельдмана (обновлено)

Депутаты проголосовали «за» создание Временной следственной комиссии по расследованию деятельности Харьковского горсовета. Проект постановления поддержали 223 депутата. Голосование проходило по сокращенной процедуре. При этом решение принимается 150 голосами.

«За» проголосовали 152 депутата от БЮТ и 71 – от «НУ-НС».

Нардеп от БЮТ Олег Ляшко как один из авторов проекта постановления перед голосованием привел несколько фактов нарушения властями Харькова действующего законодательства. В пример приводил решения 14-й сессии городского совета: 10 фирм получили право оформлять землеотводы для аренды земли в обход законной процедуры, а другие фирмы были лишены такого права, несмотря на позитивные решения комиссий горсовета.

«Незважаючи на звертання обласної прокуратури з цього приводу до влади Харкова, аналогічні порушення земельного законодавства мали місце і на наступних сесіях міськради. Також більшість земельних ділянок надаються в оренду фактично контрольованим Добкіним і Кернесом фірмам-одноденкам. Останні, як правило, реєструються на підставних осіб напередодні чергової сесії міськради, а після прийняття відповідного рішення отримані цими фірмами земельні ділянки ще до укладання договору оренди виставляються на продаж шляхом передачі корпоративних прав цих фірм. Усього таких фірм донедавна було виявлено майже 350. Загальна площа оформлених на них земельних ділянок понад 150 га міської землі», - сообщил Ляшко.

Вспомнил народный депутат и решение по зданиям, которые, по его словам являются памятниками архитектуры. Но при этом власти приняли решение включить эти здания (они находятся в коммунальной собственности) в список объектов на приватизацию без согласия органа охраны культурного наследия, отметил нардеп.

Еще один пример продажа «конспиративной квартиры милицейской разведки».

«У приватизаційному запалі харківська міська влада до затвердженого на сесії вищевказаного переліку об’єктів, які підлягають приватизації, там навіть потрапило приміщення, в якому розміщувалося один з міліцейських секретних підрозділів. Начальник УМВС України в Харківській області спочатку звернувся до прокуратури з вимогою проведення перевірки на предмет законності такого рішення. Однак згодом своє звернення з відомих лише йому причин чомусь відкликав. Саме ж це приміщення приватизували на наступній сесії міськради. І тепер міліцейська розвідка вимушена шукати собі нову конспіративну квартиру. Така ж доля очевидно спіткає і Дзержинський райвійськкомат міста Харкова. Він поки що знаходиться в приміщенні загальною площею 3,5 тис метрів. Однак з початку минулого року Добкін і Кернес за участю підпорядкованих їм керівників дзержинського райвиконкому намагаються виселили райвійськкомат із займаного з 96-го року приміщення», - сказал Ляшко.

Депутат от фракции Партии регионов Тарас Чорновил предложил снять этот вопрос с обсуждения и создать другую комиссию, которая будет расследовать деятельность властей во всех городах Украины.

«В мене є таке здивування, коли я прослухав доповідь, яка сьогодні була з приводу комісії. Знаєте, я думаю, що можна підмінити ім’я мера і назву міста на будь-яку іншу назву населеного пункту України. І по цих містах конкуруючі структури будь-які бізнесугрупування, яким щось відмовили, щось не дали на законних та будь яких обставинах, точно такі самі заяви, точно такі самі звернення роблять. І тому я пропоную: давайте тоді, може, замість випадку по Харкову створимо таку спеціальну слідчу комісію по перевірці антиконституційних, антинародних, антикосмічних, ще якихось там дій усіх без винятку мерів, міських секретарів України, неладно від яких вони фракцій і партій. Тому що звинувачення, які я зараз почув, які були висловлені неодноразово по всіх без винятку мерах України. Тому абсурдність цього явно проглядається. Ми бачимо випадок, коли звичайний бізнес-конфлікт, коли певні бізнес-групи, які хочуть заволодіти містом переноситься у Верховну Раду і розкручується на Всеукраїнському рівні.
Я думаю, що фракція БЮТ мала би подякувати Михайлу Добкіну, що він зробив у Харкові те, чого так Юлія Володимирівна вимагала по всій Україні – земельних аукціонів. Але, коли такий аукціон проводять не її люди, і не під їхні інтереси, то виникло раптово обурення, виходить закон не один для всіх.
Третє. Чомусь серед ініціаторів, серед піарників цієї постанови опинилися люди – і сьогодні ми їх вже чули – які до Харкова мають досить опосередковане відношення, але дуже хочуть туди влізти», - заявил Тарас Чорновил.

Голосование проходило в три этапа: проект за основу был поддержан 252-мя депутатами, изменения в проект, которые предложил докладчик по вопросу депутат от БЮТ Олег Ляшко, поддержали 226 депутатов.

Изменения касаются состава персональной комиссии. Олег Ляшко предложил заменить Александра Фельдмана на Олега Геймана (БЮТ) и Руслана Князевича на Сергея Харовского (НУ-НС).

Это связано с тем, что депутаты от оппозиции, в частности Инна Богословская заявила, что в состав комиссии не должны входить люди, которые имеют личные интересы в этом деле или имеют судовые иски с горсоветом Харькова. В противном случае, Харьковский горсовет будет иметь все основания оспаривать работу Временной следственной комиссии.

За проект с изменениями по сокращенной процедуре проголосовали 223 депутата.

Прямую трансляцию заседания ВР ведет телеканал «Рада».