Web Analytics

«Необхідний крок»: уряд підвищив тариф на електроенергію

Кабінет міністрів 30 травня ухвалив постанову про підвищення тарифів на електроенергію для населення. Відтепер доведеться платити по 2,64 грн за 1 кВт-год.

Тариф на електроенергію підвищується з 1 червня, повідомили у Міністерстві енергетики.

Відтепер 1 кВт-год коштуватиме 2,64 грн з ПДВ.

Досі українці платили по 1,44 грн, якщо споживали менш ніж 250 кВт на місяць, і 1,68 грн — якщо більше.

Фото: «Харківобленерго»

Міністр енергетики Герман Галущенко назвав підвищення тарифу необхідним кроком для відновлення енергосистеми та підготовки до наступної зими

«Ми припускаємо, що наступного опалювального сезону обстріли енергооб’єктів будуть відбуватися так само системно, як це було і минулої зими. А тому маємо задіяти усі можливі ресурси для відновлення об’єктів та їх захисту», — заявив він на брифінгу.

Галущенко зазначив, що Нацкомісія з державного регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг пропонувала у два етапи підняти тариф до ринкового рівня, 5,5 грн. Першим етапом — до 2,88 грн.

«Але ми бачимо можливість встановити тариф на рівні 2,64 грн за кіловат-годину. Це мінімальний тариф, який дозволить утримати енергосистему», — сказав міністр.

За його словами, середня сума у платіжці для однієї родини збільшиться в межах 250 грн.


Попереднього разу Кабмін змінював тариф у серпні 2021 року. Спочатку передбачалося, що він діятиме від жовтня 2021-го до кінця квітня 2022-го, але в умовах війни дотепер його не підвищували.

Армія рф неодноразово обстрілювала енергетичні об’єкти в різних регіонах України, зокрема й на Харківщині. Через значні пошкодження обленерго запроваджували графіки погодинних відключень.