Web Analytics

Немає необхідності прискорювати виборчий процес — Чернов про місцеві вибори

Місцеві вибори у 2020 році мають бути черговими, а не позачерговими і пройти на новій територіальній основі, вважає голова Харківської обласної ради — президент Української асоціації районних та обласних рад Сергій Чернов.

Таку думку він висловив 2 жовтня у пресклубі, повідомляє пресслужба облради.

«Моя особиста позиція, з якою погоджуються мої колеги по Українській асоціації районних та обласних рад, що це повинні бути чергові вибори, а не позачергові. Відповідне рішення було схвалено Правлінням Асоціації. Немає ніякої необхідності прискорювати виборчий процес, йти на поводі політичних технологів, які змагаються за рейтинги в рамках політичних проектів. Я завжди наголошував, що велику політику не можна переносити у площину місцевого самоврядування. Місцевому самоврядуванню без того вистачає справ, навіть відповідно до чинного законодавства», — сказав Чернов.

Фото: oblrada.kharkov.ua

Чергові місцеві вибори мають пройти на новій територіальній основі, тобто територія України має буит повністю покрита спроможними об’єднаними територіальними громадами, вважають в Українській асоціації районних та обласних рад.

«У нас є рік, щоб підготуватися до місцевих виборів. Прийняти зміни до Конституції, цей процес можливо завершити не раніше лютого наступного року. Після того, прийняти належні законодавчі акти та відповідні нормативні урядові документи, які забезпечать впровадження у життя передбачені зміни. Таким чином підійти до жовтня 2020 року з врегульованою правовою системою, яка дасть імпульс становлення місцевого самоврядування, нові можливості для розвитку кожної громади та усіх регіонів», — вважає Чернов.

Він також звертає увагу центральної влади на недосконалість виборчого законодавства.

«При формуванні місцевих рад, третє скликання поспіль проводяться експерименти. Наприклад, обласна рада п’ятого скликання формувалася виключно за партійними списками. У шостому скликанні половину депутатів обирали за мажоритарною системою, половину — за пропорційною. Поточне скликання формувалося із застосуванням відкритих списків, але таким чином, що у Харківській обласній раді, зокрема, не представлений Шевченківський район, місто Люботин. Тобто, не має рівного представництва територій. В інших областях ситуація така ж саме. Отже система дискредитує себе в очах виборців», — зазначив Чернов.

Читайте також: Сергій Чернов про вибори та майже 100 днів Зеленського