Web Analytics

«Не вистачить апаратів і персоналу»: анестезіолог — про загрозу збільшення кількості хворих на COVID у Харкові

Черга швидких і відсутність вільних ліжок в реанімації. Анестезіолог Володимир Корсунов, який консультує обласну інфекційну лікарню, описав ситуацію, що склалася вихідними у відділенні інтенсивної терапії медзакладу.

За його словами, 8 серпня кількість пацієнтів у реанімації сягнула 17, з яких 16 потребували підключення до апаратів штучної вентиляції легень.

«Учора кількість хворих, яка потребувала підключення до ШВЛ в інфекційній лікарні, сягнула шістнадцяти, загалом хворих в інтенсивній терапії було сімнадцять (нагадаю, що штат та кількість ліжок, на які розраховане це відділення — лише шість)! Були зайняті останні вільні ліжка в реанімаціях 13 та 17 міських лікарень та диспансеру радіаційного захисту населення», — написав Корсунов.

Нарешті з'явилося трішки вільного часу. Хотів написати вчора пізно ввечері, але вирішив, що текст виходе агресивним та...

Опубліковано Vladimir  Korsunov Неділя, 9 серпня 2020 р.

За його інформацією, частину хворих із додатковими апаратами ШВЛ перевели до дитячої інфекційної лікарні.

«Два лікарі-анестезіологи, дві медичні сестри відділення інтенсивної терапії, молодші медичні сестри, весь черговий склад лікарні самовіддано працював з тяжкими хворими, встигаючи ще впоратися з нескінченною чергою швидких. Отже з кризою впоралися. Тимчасово. Адже при таких цифрах щоденного прирісту хворих на COVID у Харкові (нагадаю, що він має перше місце серед усіх регіонів України) не вистачить ані апаратів ШВЛ, ані медичного персоналу, який буде доглядати за хворими!» — написав анестезіолог.

Володимир Корсунов закликав жителів Харкова користуватися засобами захисту та антисептиками, уникати скупчень, відмовитися від поїздок в транспорті та убезпечити літніх людей від походів до магазинів і аптек.

Оновлення 15:50. На 10 серпня в обласній інфекційній лікарні, в період пандемії розширеній з 200 до 240 ліжок, перебуває 244 людини, ще 15 пацієнтів обласної інфекційної лікарні перевели у відділення на території дитячої інфекційної лікарні, повідомила речниця Харківської ОДА Ксенія Ярікова із посиланням на обласний Департамент охорони здоров'я.

У диспансері радіаційного захисту — 85 пацієнтів (директорка медзакладу Ірина Пирогова раніше повідомляла, що диспансер, розрахований на 260 місць, може прийняти до 100 хворих на COVID-19 — ред.). Загалом в регіоні ще є вільні ліжка, тому про відкриття лікарень другої хвилі поки не йдеться, зазначили в ОДА.


За показниками МОЗ України, Харківська область станом на 10 серпня не відповідає за одним показником — виявлення випадків складає 15% при нормі менш як 11%. Завантаженість ліжок хворими на COVID-19 в регіоні складає 27,14%. 

Протягом тижня на Харківщині виявляють понад 100 хворих щодня. За останню добу коронавірус підтвердили у 116 людей, ще 42 одужали, двоє померли. 

За даними, вказаними у протоколі регіональної комісії з техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Харківської області від 7 серпня, епідемічна ситуація на Харківщині характеризується як загострена. За тиждень з 31 липня по 6 серпня показники захворюваності в регіоні зросли у 2,2 рази, лабораторно підтвердили 827 випадків COVID-19 — це 31,09 на 100 тисяч населення проти 13,80 тижнем раніше (з 24 липня по 30 липня). 

«На зростання захворюваності вплинуло недотримання населенням вимог адаптивного карантину (масковий режим, соціальне дистанціювання тощо), збільшення міграційних процесів, що сприяло значному розповсюдженню збудника та збільшення кількості обстежень. Методом ПЛР проведено 5053 досліджень (722 дослідження за добу або 27,14 на 100 тисяч населення проти 19,73 за минулий тиждень при рекомендованому критерії не менше 12,0)», — йдеться у протоколі обласної комісії. 

Серед хворих 85,3% — жителі міста Харкова: «Показник на 100 тисяч населення склав 49,42 проти 25,38 за попередній тиждень. Показник виявлення на 07.08.2020 становить 21,46%, динаміка +54,6%». 

В районах, окрім Богодухівського і Краснокутського, показники захворюваності станом на 7 серпня не перевищували граничних. 

Обласна комісія вирішила, що Департамент охорони здоров'я Харківської ОДА спільно з Департаментом охорони здоров'я Харківської міської ради «з метою оперативного реагування на можливе загострення епідеміологічної ситуації» має провести наради «щодо оптимізації, розподілу та госпіталізації хворих на COVID-19 між лікувальними закладами Харківської області (у тому числі міста Харків)».