Web Analytics

Не маємо повноважень: міськрада про перерахунок тарифів на тепло

Встановлення тарифів на послуги з постачання теплової енергії та постачання гарячої води для населення, що надає КП «Харківські теплові мережі», — поза межами повноважень органів місцевого самоврядування.

Про це у відповідь на запит повідомив заступник міського голови — директор Департаменту економіки та комунального майна Михайло Фатєєв.

«МедіаПорт» запитував, які заходи здійснює міська рада на виконання вимог постанови Кабінету Міністрів України, згідно якої до 1 вересня 2019 року тарифи мають бути перераховані у відповідності до граничних.

За постановою Кабміну від 26 червня, якщо тарифи у містах перевищують граничні (у Харкові тарифи КП «Харківські теплові мережі» перевищують на 139,5 грн/Гкал за тепло і на 9,56 грн/куб.м за гарячу воду), органи місцевого самоврядування зобов’язані до 1 вересня «забезпечити здійснення перерахунку». 

«На виконання постанови Кабінету Міністрів України від 26.06.2019 №560 «Деякі питання захисту прав сповживачів житлово-комунальних послуг» Департаментом економіки та комунального майна були направлені листи суб'єктам господарювання, які надають послуги з постачання теплової енергії та постачання гарячої води для населення за тарифами, що встановлені виконавчим комітетом Харківської міської ради, щодо необхідності виконання вимог п. 1 вказаної постанови», — йдеться у відповіді профільного департаменту міськради.

Питання встановлення тарифів КП «Харківські теплові мережі», пояснюють у міськраді, належить до повноважень Нацкомісії у сферах енергетики та комунальних послуг.

«Згідно з Законами України «Про державне регулювання у сфері комунальних послуг», «Про місцеве самоврядування в Україні» органи місцевого самоврядування не мають повноважень щодо встановлення тарифів на послуги з постачання теплової енергії та постачання гарячої води для населення, які надаються комунальним підприємством «Харківські теплові мережі». Зазначені повноваження належать Національній комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг», — зазначив заступник мера.

У комунальному підприємстві «Харківські теплові мережі» «МедіаПорту» відповідали, що нинішні тарифи, встановлені НКРЕКП, є чинними і ніким не скасовувалися. Там наголошували, що обов'язок здійснити перерахунок тарифів за постановою Уряду встановлений для органів місцевих самоврядування, а не для виконавців послуг, і радили звернутися до міськради.