Web Analytics

«Нашу перемогу хочуть відібрати»: MARUV незадоволена умовами договору НСТУ

Переможниця національного відбору на Євробачення каже, що готова відмовитися від виступів у Росії, але умови договору Національної суспільної телерадіокомпанії України, що контролює проведення нацвідбору, її не задовольняє. 

Про це йдеться у заяві, опублікованій сьогодні вранці на офіційній сторінці MARUV у Facebook.

«Останні 24 години були найемоційнишими у моєму житті. Я отримала чесну перемогу у Національному відборі на «Євробачення-2019», отримавши максимальну підттримку від телеглядачів і високий бал від членів журі. Але тепер нашу з вами перемогу хочуть відібрати», — йдеться у заяві. 

«Я — українка, люблю свою країну і пишаюся тим, що представлятиму Україну в Тель-Авіві на міжнародному конкурсі «Євробачення-2019» незважаючи на те, що за добу я отримала пропозиції від трьох різних країн представляти їх. Але моя відповідь категорична — я виступаю від України і ніяк інакше!» — йдеться у заяві.

«Я готова відмовитися від виступів в Росії. У прямому ефірі відповіла на всі питання, які цікавили журі. Я не відвідувала Крим з 2014 року. Не порушувала жодного Закону України. А також готова взяти на себе всі витрати по участі в Міжнародному конкурсі», — зазначає співачка.

Сьогодні має визначитися, чи підпише MARUV договор з НСТУ.

Деякі положення договору MARUV назвала «абсурдними». Серед них, як пише співачка, заборона на будь-яку імпровізацію на сцені без затвердження НСТУ, негайна передача авторських прав на пісню, чітке виконання будь-яких вимог і вказівок НСТУ, заборона на спілкування з журналістами без узгодження з НСТУ. У разі порушення одного з пунктів, за її словами, передбачено штраф у 2 млн грн і компенсацію збитків.

«Я відчуваю тиск! І бачу явні спроби змусити мене відмовитися представляти свою країну на міжнародному конкурсі «Євробачення-2019», — йдеться у заяві MARUV.

У Національній суспільній телерадіокомпанії України заяву співачки ще не прокоментували.

Офіційне оголошення представника від України на «Євробаченні-2019» має відбутися після перевірки музикантів на відповідність умовам та після підписання договору, повідомили 23 лютого на Суспільному.  

«Друзі, ми нагадуємо, шо «СТБ» робить відбір. А НСТУ підписує договір з виконавцем. Рішення НСТУ буде незабаром», — написала ввечері 23 лютого Олександра Кольцова, член правління НСТУ, відповідальна за розважальний напрям діяльності.

У фіналі національного відбору на «Євробачення» 23 лютого MARUV здобула перемогу, отримавши 11 балів. 

Згідно правил нацвідбору, «виключні майнові права на пісню мають у повному складі належати учаснику з правом передавати їх СТБ, НСТУ та ЄМС у обсязі, визначеному Правилами, угодою з учасником та правилами Конкурсу». 

Міжнародний конкурс пройде у травні в Тель-Авіві (Ізраїль). 

Читайте MediaPort у Telegram