Web Analytics

Напад на оператора: поліція вивчає записи з камер відеонагляду

Поліція вивчає записи з камер відеонагляду ринку «Барабашово», де 7 червня побили оператора служби новин «Вісті» Вадима Макарюка. Підозрюваних немає. 

Про це сьогодні на брифінгу розповів начальник Слідчого управління Нацполіції у Харківській області Сергій Чиж

За його словами, три кримінальних провадження, відкриті за фактом побиття телеоператора, об'єднали в одне. 

«З перших днів розслідування були вилучені відеокамери, які знаходилися на місці події. Ми вже бачимо, як і хто штовхає потерпілого Макарюка Вадима Миколайовича», — сказав Чиж. 

За словами Чижа, нападників було «більше двох». 

«На даний час встановлено два нападники, які вчиняли активні дії стосовно журналіста. Ми аналізуємо відео, відео не в повній мірі захватило всю картинку, але ми аналізуємо, працюємо», — сказав Чиж. 

UPD Пізніше Чиж уточнив, що означає «більше двох»: «Ми бачимо на відео, що дві особи вчиняли протиправні дії відносно журналіста. По факту інших я сказати не можу. Аналізуємо. Все, що я знаю на дану годину».

Підозрюваних в рамках розслідування немає. 

«Допитаний лікар і в матеріалах кримінального провадження є довідка про те, що з ним (потерпілим) заборонено проводити будь-які слідчі дії, тому що стан здоров’я такий, що я і слідчі не хочуть вплинути на ускладнення або погіршення ситуації. Ми робимо всі слідчі дії, які не пов’язані із потерпілим: збираємо відео, ряд експертиз, допитуємо свідків. Щойно до нас надійде інформація від лікаря, що з Вадимом Миколайовичем можна буде проводити слідчі дії, ми негайно проведемо з ним слідчі дії, покажемо ряд фото, відео, щоб, можливо, можна було б провести впізнання, визнати його потерпілими, ознайомити його з правами, після чого приймати рішення стосовно осіб, які вчинили напад», — сказав начальник Слідчого управління. 

На питання, що буде у випадку, якщо стан Макарюка у подальшому не дозволить йому давати свідчення, Чиж відповів: «Значить будемо збирати доказову базу, щоб доказати тими доказами, які у нас є». 

Він уточнив, що за результатами події постраждалих — семеро. 

«Всі учасники конфлікту на «Барабашово» встановлені, які були на місці подій. Тепер нам необхідно зібрати доказову базу відносно тих людей, які нанесли тілесні ушкодження шести особам, які звернулися до лікарні, і окремо нашому журналісту. Тому ми переглядаємо усе відео, щоб у нас була доказова база», — повторив Чиж. 

На питання, чи належать нападники до «Національного корпусу», Чиж сказав: «Я не хочу давати акцент на даному напрямку. Це люди були в цивільному одязі, ми на даний час розуміємо хто, лише збираємо доказову базу».

«Нас зараз дивляться всі: я не хотів би, щоб наші слідчі дії стали розголошені... У нас є ряд осіб, у нас є відео, ми зараз збираємо доказову базу. Обов'язково повинна бути ступінь тілесних ушкоджень, які нанесені журналісту, свідчення, ряд експертиз, які ляжуть в доказову базу підозри. На даний час ми збираємо цю доказову базу, щоб в короткі строки, після того, як допитають і визнають потерпілим, тому що в основу підозри лягають і покази потерпілого, і певні слідчі дії, в тому числі впізнання, негайно буде винесена підозра. Я не можу сказати, чи це буде сьогодні, чи завтра, чи післязавтра», — зазначив він. 

«Начальник Головного управління Національної поліції і я особисто зробимо все, щоб в короткі строки винні особи були притягнуті до кримінальної відповідальності і їм була винесена підозра», — додав він. 

На думку Чижа, поліція зробила «все максимально для охорони порядку». 

Читайте також: Поліція шукає свідків побиття телеоператора на ринку «Барабашово»

Брифінг начальника ГУ Нацполіції транслював телеканал UA: Харків у Facebook.